Kronika wydarzeń

aktualnosc

W dniach 30 czerwca – 4 lipca 2025 r. na naszym Wydziale odbył się pierwszy egzamin OSCE (z ang. Objective Structured Clinical Examination) dla studentów I roku kierunku Pielęgniarstwo, realizowany w ramach przedmiotu Podstawy Pielęgniarstwa. Do egzaminu przystąpiło 286 studentów.

Wystąpienie Prodziekana ds. Pielęgniarstwa na konferencji

III Studencka Konferencja Naukowa „Od nauki do praktyki - kardionefrologia” już za nami! 

21 maja 2025 r. w sali im. Prof. A. Gluzińskiego odbyła się III edycja Studenckiej Konferencji Naukowej pt. „Od nauki do praktyki - kardionefrologia”, organizowana przez Studenckie Geriatryczne Koło Naukowe, Zakład Pielęgniarstwa Geriatrycznego oraz Zakład Pielęgniarstwa Nefrologicznego WUM.

zdjęcie studentów z dr hab. Grażyną Bączek

W dniach 19 – 23 maja 2025 pięć studentek Położnictwa aktywnie działających w Studenckim Naukowym Kole Położnych (opiekun dr hab. Grażyna Bączek) – Oksana Stępień, Zofia Rokicka, Julia Wyszyńska, Ewa Deredas, Maria Wajs i trzy nauczycielki z Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno – Położniczej: Grażyna Bączek, Agnieszka Iwan i Julia Klimanek wzięły udział w programie Blended Intensive Programme (BIP), organizowanym przez Erasmushogeschool- Bruksela.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją dr Marzeny Jaciubek i studentów kierunku pielęgniarstwo z wyjazdu do Thessalonik w Grecji w ramach programu Erasmus BIP (Blended Intensive Programme), organizowanego przez Nursing Department, International Hellenic University. 

Szczyt Zdrowie 2025

W dniu 12 czerwca br., w Auli B Centrum Dydaktycznego WUM odbył się Szczyt Zdrowie 2025 - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych systemowi ochrony zdrowia w Polsce, organizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia oraz Katedrę Zdrowia Publicznego i Środowiskowego WUM. 

Tematyka tegorocznej edycji wydarzenia skoncentrowana była na wyzwaniach, które będą kształtować polski system ochrony zdrowia w najbliższych latach.

zdjęcie z konferencji

9 czerwca 2025 r. odbyła się 17. Ogólnopolska Konferencja „Ostrożnie – dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”. To największe w Polsce wydarzenie poświęcone zapobieganiu przemocy wobec niemowląt i dzieci do 6. roku życia, zrzeszające profesjonalistów pracujących z rodzinami i małymi dziećmi. Jego organizatorami byli: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Zakład Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

zdjęcie studentów ratownictwa medycznego z konferencji

Studenci kierunku ratownictwo medyczne WnoZ WUM biorą czynny udział w ogólnopolskich studenckich konferencjach branżowych. Zaprasazmy do zapoznania się z poniższą relacją z ostatnich wydarzeń z ich udziałem. 

14 maja 2025 r. delegacja studentów kierunku ratownictwo medyczne – członków SKN Ratownictwa Medycznego oraz SKN Medycyny Przedszpitalnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wzięła udział w III Studenckiej Konferencji Ratownictwa Medycznego „Paramedic Junior”, zorganizowanej przez SKN Paramedic Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

zajęcia na poligonie medycyna taktyczna

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z zajęć organizowanych przez Zakład Ratownictwa Medycznego WNoZ WUM dla studentów II roku ratownictwa medycznego w ramach przedmiotu medycyna taktyczna.

Relacja na stronie WUM: https://www.wum.edu.pl/Poligon-zamiast-sali-wykladowej

zdjęcie z warsztatów

W dniach 21–22 maja br. odbyła się VIII edycja Studenckiej Konferencji Naukowej, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii „TIVA” . Tegoroczna odsłona, zatytułowana „Alicja w Krainie Anestezji, czyli herbatka z Adrenaliną”, po raz kolejny zgromadziła studentów oraz młodych profesjonalistów z całej Polski, oferując wyjątkową przestrzeń do nauki, wymiany doświadczeń i integracji.

zdjęcie z konferencji pielęgniarskiej

W dniu 9 maja 2025 r. w Auli Centrum Dydaktycznego WUM odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa pt. „Innowacje i wyzwania w zarządzaniu obszarem pielęgniarstwa”, zorganizowana przez Zakład Propedeutyki Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Wzięli w niej udział specjaliści, badacze oraz praktycy z obszaru pielęgniarstwa z całej Polski.