24 października br. przedstawiciele WNoZ – dr n. med. Alicja Kucharska z Zakładu Żywienia Człowieka WNoZ WUM, specjalista Dziekanatu WNoZ Dominika Robak oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego gościli na śniadaniu prasowym sektora ogrodniczego i Kantar Polska. W związku z tym, że listopad jest miesiącem edukacji cukrzycowej, głównym tematem spotkania była cukrzyca oraz znaczenie jabłek w diecie.
W dniu 15 października 2024 r., Prodziekan ds. Zdrowia Publicznego WNoZ - dr hab. Filip Raciborski oraz dr hab. Dominik Olejniczak z Zakładu Zdrowia Publicznego WNoZ WUM wzięli udział w spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Transplantacji poświęconemu tematowi szczepień pt. “Szczepienia ratują zdrowie i życie, zwłaszcza pacjentów z niedoborem odporności. Jak rozmawiać i przekonać nieprzekonanych co do zdrowotnych korzyści szczepień”. Wizyta odbyła się na zaproszenie Pani Poseł prof.
W dniu 10.10.2024 r., na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM odbyła się uroczysta Immatrykulacja studentów I roku kierunków WNoZ: dietetyki, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego. Na rok akademicki 2024/2025 przyjętych zostało łącznie 1622 osób.
Tegoroczny Dzień Adaptacyjny Wydziału Nauk o Zdrowiu odbył się 27 września 2024 r.
Jak co roku, to wydarzenie skierowane do nowo przyjętych studentów I roku, zorganizował Samorząd Studentów WNoZ.
Spotkanie poprowadziła Julia Krzemińska – przewodnicząca wspomnianej organizacji.
W dniu 25 lipca 2024 r., podczas uroczystości zakończenia studiów w Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM dyplom odebrało łącznie około 780 absolwentów.
W dniach 10-11 czerwca 2024 r., w Centrum Dydaktycznym WUM odbyła się 16. edycja Ogólnopolskiej Konferencji "Ostrożnie - dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci", pod patronatem honorowym: Rzecznika Praw Dziecka, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, zorganizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Zakładem Zdrowia Publicznego WNoZ WUM. Wydarzenie otworzyła Joanna Kulpińska - koordynatorka Poradni dla Rodziców Latarnia Morska we wspomnianej Fundacji, która powitała wszystkich gości spotkania.
W poniedziałek 3 czerwca br., w Centrum Dydaktycznym WUM odbyła się XI edycja Studenckiej Konferencji Naukowej, organizowanej z okazji Dnia Położnej, wspólnie przez SKN Etyki oraz SKN Położnych, działające przy Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tegoroczna konferencja nosiła tytuł: „Przyszłość położnych – wyzwania i perspektywy”, a jej opiekunkami naukowymi były: dr hab. n. med. i n. o zdr. Małgorzata Stefaniak oraz dr hab. n. med. i n. o zdr. Grażyna Bączek.
W dniach 25-26 maja br., w Auli Centrum Dydaktycznego WUM odbyły się Warszawskie Dni Nauki. Międzynarodowa Konferencja Studentów i Doktorantów, zorganizowana przez Zakład Podstaw Pielęgniarstwa WNoZ WUM oraz SKN-y działające przy jednostce: Studenckie Koło Naukowe StatMed i Studenckie Koło Naukowe "Zacznij od Podstaw".
Celem spotkania było stworzenie przestrzeni dla młodych naukowców do zaprezentowania ich badań oraz poruszenia istotnych kwestii dotyczących praktyki zawodowej i kształcenia.
W dniach 9-10 maja 2024 r., w Centrum Dydaktycznym WUM miała miejsce VII Studencka Konferencja Naukowa „IN’N OUT, czyli szpitalna linia ratowania życia”, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii TIVA, funkcjonujące przy Zakładzie Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.
Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową dotyczącą międzynarodowej debaty pn. "Dialog o Zdrowiu w Środowisku Miejskim", która miała miejsce w dniu 26 kwietnia 2024 r., na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Fot. Biuro Komunikacji i Promocji WUM