W dniu 15 stycznia 2025 r. - Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (szpitalmadalinskiego.pl) obchodził jubileusz 10 - lecia Regionalnego Banku Mleka Kobiecego, będąc jedyną placówką obsługującą region Warszawy i Mazowsza. W uroczystości ze strony WUM wzięły udział Prorektorka ds. klinicznych i inwestycji WUM - prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, Prodziekan ds. Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu - dr hab. Justyna Teliga-Czajkowska, dr hab. Grażyna Bączek - kierownik Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej WNoZ WUM i dr hab.
Badaczki z Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją Zakładu Biologii Medycznej WNoZ WUM uczestniczyły w 22 Zjeździe ISRHML w USA.
W dniach 8-13 grudnia 2024 r. w Charlston, USA odbyła się pięciodniowa konferencja Światowego Towarzystwa Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją poświęcona najważniejszym zagadnieniom związanym z wczesnym żywieniem dzieci i karmieniem piersią i mlekiem kobiecym.
13 grudnia br, odbył się drugi etap i finał I Międzynarodowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności w dziedzinie Pielęgniarstwo stylu życia w chorobach cywilizacyjnych dla studentów kierunku pielęgniarstwo.
W dniach 5–6 grudnia br., w Auli Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła się XI edycja Kongresu Zdrowia Publicznego, organizowana przez Katedrę Zdrowia Publicznego i Środowiskowego WUM we współpracy z Instytutem Ochrony Zdrowia.
Uroczystego otwarcia dokonał Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, prof. Mariusz Gujski, który powitał zgromadzonych gości i podkreślił, jak fascynującą oraz uniwersalnie istotną dziedziną jest zdrowie publiczne, obejmujące troską każdego członka społeczeństwa.
15 listopada 2024 r., w Klinice Neonatologii i Chorób Rzadkich WNoZ WUM obchodzono Światowy Dzień Wcześniaka, prowadzony przez Panią kierownik prof. Bożenę Kociszewską-Najman.
W dniu 13 listopada 2024 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, związanej z nim profilaktyki cukrzycy i promocji akcji „Jedno jabłko dziennie”, na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM ustanowiony został Rekord Polski w degustacji jabłek.
Pod koniec października 2024 r. studenci II roku studiów II stopnia na kierunku dietetyka WNoZ mieli okazję wybrać się na plantację żurawiny. Proces uprawy obserwowali wraz z nauczycielami z Zakładu Żywienia Człowieka - dr Alicją Kucharską i Leszkiem Wronką.
24 października br. przedstawiciele WNoZ – dr n. med. Alicja Kucharska z Zakładu Żywienia Człowieka WNoZ WUM, specjalista Dziekanatu WNoZ Dominika Robak oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego gościli na śniadaniu prasowym sektora ogrodniczego i Kantar Polska. W związku z tym, że listopad jest miesiącem edukacji cukrzycowej, głównym tematem spotkania była cukrzyca oraz znaczenie jabłek w diecie.
W dniu 15 października 2024 r., Prodziekan ds. Zdrowia Publicznego WNoZ - dr hab. Filip Raciborski oraz dr hab. Dominik Olejniczak z Zakładu Zdrowia Publicznego WNoZ WUM wzięli udział w spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Transplantacji poświęconemu tematowi szczepień pt. “Szczepienia ratują zdrowie i życie, zwłaszcza pacjentów z niedoborem odporności. Jak rozmawiać i przekonać nieprzekonanych co do zdrowotnych korzyści szczepień”. Wizyta odbyła się na zaproszenie Pani Poseł prof.
W dniu 7 października 2024 r., na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025, podczas której miała miejsce immatrykulacja najlepszych studentów i doktorantów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Nowoprzyjęci studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, którzy osiągnęli najwyższą punktację podczas tegorocznej rekrutacji, zostali immatrykulowali przez Jego Magnificencję - prof. Rafała Krenke oraz Dziekana WNoZ-u - prof. Mariusza Gujskiego.