Zaproszenie na webinar "Soczyste mity o cukrze w sokach i owocach"

logo

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie naukowe pod hasłem „Soczyste mity o cukrze w sokach i owocach” przygotowane przez pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu – dr Magdalenę Milewską z Zakładu Dietetyki Klinicznej oraz dr hab. Mariusza Panczyka z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach Zdrowiu. Patronat nad wydarzeniem objęła Sekcja Dietetyki Medycznej POLSPEN - Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.

Podczas spotkania prowadzonego w formie webinarium zostaną poruszone zagadnienia dotyczące aktualnej wiedzy naukowej na temat fizjologicznej roli i znaczenia cukrów oraz innych składników zawartych w owocach i sokach owocowych. Na postawie dostępnych opracowań naukowych prowadzący postarają się odpowiedzieć na najważniejsze pytania, a także wyjaśnić wątpliwości, które często towarzyszą tematyce spożycia owoców i soków.

Spotkanie będzie równocześnie okazją do zaprezentowania przeglądu ponad 130 badań dotyczących cukrów w owocach, warzywach i ich przetworach, opracowanego przez zespół naukowy z Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednakże wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://forms.office.com/e/s7iVDAY9Nr

okładka