Zajęcia dla licealistów pt. „Jak nowe technologie mogą nam sprzyjać?”

spotkanie dla licealistów

„Jak nowe technologie mogą nam sprzyjać?” to tytuł kolejnego spotkania, które zostało zorganizowane przez jednostki Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM w ramach współpracy z liceami z województwa mazowieckiego. 

W wydarzeniu zorganizowanym przez Zakład Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ WUM, Zakład Zdrowia Publicznego WNoZ WUM oraz Instytut Cyfrowego Obywatelstwa wzięli udział uczniowie dwóch szkół: XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Warszawie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, łącznie w spotkaniu uczestniczyło niemal 300 licealistów z I, II i III klas. 

Wspomniane spotkanie, poprowadzone przez dr hab. Magdalenę Woynarowską składało się z trzech części wykładowych przedzielonych przerwami. 

Na początku Pani Doktor Ilona Cieślak z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu wygłosiła wykład pt. „Internet jako źródło informacji naukowej”, podczas którego opowiedziała m.in. o zaletach  Internetu jako istotnego źródła informacji naukowej oraz omówiła narzędzia i strategie, które mogą pomóc w efektywnym korzystaniu z Internetu w badaniach naukowych. 

W ramach drugiej części spotkania Pan prof. Mariusz Panczyk zaprezentował wykład dotyczący algorytmów sztucznej inteligencji w medycynie. Podjął niezwykle aktualny temat wykorzystania nowoczesnych technologii w sektorze opieki zdrowotnej oraz wiążących się z tym wyzwań. Przedstawił podstawowe koncepcje AI i konkretne przypadki jej zastosowania w medycynie. 

Trzeci wykład pt. „Higiena cyfrowa – dlaczego jej potrzebujemy, by cieszyć się zdrowiem?” wygłosiła Magdalena Bigaj z Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa. Opowiedziała m.in. o tym, jak nowe technologie stymulują nasz mózg oraz omówiła zdrowe nawyki cyfrowe. 

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za spotkanie oraz aktywny udział w zajęciach. 

Fot. Biuro Komunikacji i Promocji WUM

Dominika Robak

prof. Mariusz Panczyk