XXII EDYCJA AKCJI BRATERSTWO KRWI

W dniu 28.03.2018 r. odbyła się 22. edycja BRATERSTWA KRWI - akcji poboru krwi, inicjowanej przez studentów kierunku Zdrowie Publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM od 2007 r. Dzięki temu przedsięwzięciu zebranych zostało już 410 litrów krwi.

W ostatniej akcji uczestniczyły 33 osoby. Oddanych zostało prawie 10 litrów krwi. Chętni do oddania krwi musieli wypełnić specjalny kwestionariusz dawcy oraz przejść podstawowe badanie krwi, odbywające się w  ambulansie zaparkowanym przed Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Potencjalni dawcy musieli również zostać zbadani przez lekarzy, którzy ocenili, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do oddania krwi. Podczas akcji istniała także możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku.

Cykliczna AKCJA BRATERSTWA KRWI odbywa się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora WUM - prof. Mirosława Wielgosia.

Relacja fotograficzna: Dział Fotomedyczny WUM.