Wykład "Midwifery professionalisation in Belgium"

wykład położnego z Brukseli

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą relacją Pani dr Grażyny Bączek z wykładu położnego Joeriego Vermeulen z Brukseli pt. "Midwifery professionalisation in Belgium", który odbył się w dniu 16 stycznia 2023 r. w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.

W dniu 16 stycznia o godzinie 12.30 w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno – Położniczej odbył się wykład naszego gościa, kolegi położnego Joeriego Vermeulen z Brukseli.

Joeri Vermeulen jest:
•    Head of the Midwifery Department at Erasmus Brussels University of Applied Sciences and Arts, Belgium
•    PhD candidate at the Vrije Universiteit Brussel (VUB), Brussels, Belgium, Department of Public Health.
•    Executive Board member of the Belgian Midwives Association and the Flemish Professional Association of Midwives.

W ramach wizyty studyjnej,  realizowanej w ramach projektu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pn. „Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej”, na zaproszenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno – Położniczej przedstawił wykład pt. MIDWIFERY PROFESSIONALISATION IN BELGIUM.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem studentów położnictwa, było wiele pytań, wymiany doświadczeń i problemów. Rozmowy toczyły się jeszcze długo po wykładzie. 😊

Bardzo dziękujemy naszemu gościowi i naszym studentom, którzy byli niezwykle aktywni i zaangażowani. Wykazali wysokie kompetencje językowe (angielski i francuski), zawodowe i edukacyjne.

Mam nadzieję, że to początek dobrej współpracy z Midwifery Department at Erasmus Brussels University of Applied Sciences and Arts, Belgium.

dr n. med. Grażyna Bączek
p.o. Kierownik