Wspólna inicjatywa propacjencka WUM i UCK WUM

Szanowni Państwo, 

Przypominamy o realizowanej na naszej Uczelni wspólnej inicjatywie propacjenckiej WUM i UCK WUM.

Grupa wsparcia ZdrowieJeMY skierowana do pacjentów chorujących na otyłość i osób zainteresowanych tematem sposobów leczenia tej choroby zaprasza na spotkania ze specjalistami WUM i UCK WUM. Celem przedsięwzięcia jest edukacja zdrowotna pacjentów. 

Ekspertami comiesięcznych spotkań są specjaliści różnych dziedzin medycyny zajmujący się leczeniem otyłości: kardiolodzy, diabetolodzy, endokrynolodzy, dietetycy, psycholodzy, rehabilitanci, ortopedzi, chirurdzy oraz pacjenci po operacji bariatrycznej.

Spotkania odbywają się regularnie w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 w Centrum Rehabilitacyjno-Sportowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w sali 1.20 A.

Grupa powstała we wrześniu 2023 roku z inicjatywy prof. Wojciech Lisika - Prorektora ds. Klinicznych i Inwestycji WUM, który od ponad 25 lat zajmuje się chirurgicznym leczeniem otyłości w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciatka Jezus UCK WUM. Profesor był ekspertem pierwszego spotkania. Kolejnymi specjalistami byli: dietetyczka dr Iwona Boniecka; dietetyk, psychodietetyk mgr Jakub Krawczyk; kardiolożka dr hab. Justyna Domienik-Karłowicz. 

Najbliższe spotkanie już 11 stycznia!

Ekspertem najbliższego spotkania, 11 stycznia 2024 r., będzie psycholożka, psychoterapeutka mgr Joanna Wielgopolan. Razem z uczestnikami będzie odpowiadała na pytanie „Co w głowie to na talerzu - dlaczego jemy? Jak nasze myśli i emocje wpływają na to, co i jak jemy?".

Joanna Wielgopolan jest związana z Zakładem Klinicznej Psychologii Zdrowia Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kliniką Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciatka Jezus UCK WUM, w ramach której pracuje również w Poradni Chirurgicznej, zajmującej się m.in. pacjentkami i pacjentami bariatrycznymi. Wspiera także pacjentki i pacjentów Kliniki Transplantologii, Immunologii, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych SKDJ UCK WUM. 

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, nie wymaga zapisów, otwarty jest dla wszystkich pacjentów – także niebędących pacjentami UCK WUM. 

Koordynatorką Grupy jest Marta Wojtach, kierowniczka Biura ds. Współpracy z Otoczeniem Społecznym WUM, e-mail: marta.wojtach@wum.edu.pl 

grupa wsparcia ZdrowieJeMy