WIZYTA W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W ZWOLENIU

Dnia 05.04.2018 r. reprezentacja Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, w składzie: mgr Dominika Robak - specjalista ds. promocji WNoZ WUM oraz studentki studiów III roku: Dietetyki - Aleksandra Hyży, Pielęgniarstwa - Zuzanna Strząska - Kliś i Położnictwa - Magdalena Suchta, na zaproszenie nauczycielki - mgr Joanny Linowskiej, odwiedziły Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu, w którym, uczniom z klas biologiczno-chemicznych przedstawiona została oferta edukacyjna naszego Wydziału oraz całej Uczelni. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele, którzy bardzo miło przyjęli przedstawicielki WNoZ-u w murach swojego liceum.
Na początku, mgr Dominika Robak zaprezentowała slideshow Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, opowiedziała o ofercie kształcenia i sukcesach Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM oraz przedstawiła zasady rekrutacji na poszczególne kierunki WUM-u.
W dalszej części spotkania odbyły się prezentacje kierunkowe. Studentka Aleksandra Hyży opowiedziała o przebiegu studiów na kierunku Dietetyka, Zuzanna Strząska - Kliś zaprezentowała Pielęgniarstwo, Magdalena Suchta wyjaśniła, jak wyglądają studia na Położnictwie WNoZ WUM, zaś mgr Dominika Robak przedstawiła program na kierunku Zdrowie Publiczne oraz wskazała potencjalne miejsca pracy dla jego absolwentów. Podczas wystąpienia w liceum, wyświetlone zostały również filmy przygotowane przez studentów Ratownictwa Medycznego, ukazujące kulisy studiowania na wspomnianym kierunku.
Nauczycielom oraz uczniom liceum przekazane zostały materiały promocyjne WUM i WNoZ, m.in.: informatory ogólnouczelniane, ulotki rekrutacyjne, broszurki wydziałowe oraz gadżety WUM i WNoZ, takie jak: ołówki, długopisy, smycze, czy zakładki do książek.
Prezentacje Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów liceów, którzy, po zakończeniu spotkania, chętnie zadawali dodatkowe pytania dotyczące oferty edukacyjnej WNoZ-u.
Wizyta w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu przebiegła bardzo pomyślnie, stając się początkiem dalszej wzajemnej współpracy.
Zdjęcia: Dominika Robak i Zuzanna Strząska - Kliś