Wizyta gości - położnych z University of West Attica z Grecji

spotkanie z położnymi z Grecji

Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM gościł w dniu 26 lutego 2024 r. położne profesor z University of West Attica (Ateny, Grecja).

Nauczycielki przyjechały na Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach wizyty monitoringowej dotyczącej wymiany studentów i nauczycieli na kierunku położnictwo (program ERASMUS).

Spotkanie odbyło się w Szpitalu św. Zofii, w którym rodzi się najwięcej dzieci i w którym przez cały rok odbywają się zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe studentów położnictwa WNoZ WUM. W wydarzeniu uczestniczyli: Prezes Centrum Medycznego „Żelazna” - dr Wojciech Puzyna, Kierownik Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno - Położniczej WNoZ WUM i Dyrektor ds. Położnych i Pielęgniarek - dr hab. Grażyna Bączek oraz położne ze szpitala i nauczyciele wspomnianego Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno- Położniczej: dr Agnieszka Iwan, mgr Magdalena Krauze, mgr Anna Durka i mgr Julia Klimanek,  a także dr Beata Szlendak z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Spotkanie było niesamowitą okazją do wymiany doświadczeń dydaktycznych i naukowych obydwu ośrodków uniwersyteckich. Podjęto decyzję o dalszej współpracy w zakresie wspólnych badań oraz wymiany studentów położnictwa i nauczycieli.