warsztaty podczas konferencji

W dniach 9-10 maja 2024 r., w Centrum Dydaktycznym WUM miała miejsce VII Studencka Konferencja Naukowa „IN’N OUT, czyli szpitalna linia ratowania życia”, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii TIVA, funkcjonujące przy Zakładzie Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.

Podczas pierwszego dnia Konferencji zgłębione zostały tematy dotyczące: intensywnej terapii, ratownictwa medycznego, opieki pooperacyjnej oraz pracy w zespole interdyscyplinarnym. Prelegenci poruszyli m.in. takie zagadnienia, jak: kaniulacja ratunkowa, opieka nad pacjentem w warunkach SOR, tlenoterapia w OIT, czy rola pielęgniarki w zapobieganiu i leczeniu następstw hipotermii śródoperacyjnej.

W ramach drugiego dnia spotkania odbyły się wykłady dotyczące, m.in.: anatomii ręki i szyi, portów naczyniowych, czy zasad prowadzenia infuzji.

Organizatorzy zaplanowali również warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzieli się, m.in. jak budować linie naczyniową oraz jak prowadzić kaniulację naczyń pod kontrolą USG.

Zdjęcia: dostarczone przez SKN TIVA