UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA GRATULACJI Z OKAZJI UZYSKANIA NOMINACJI PROFESORSKIEJ, DYPLOMÓW DOKTORSKICH I HABILITACYJNYCH ORAZ DYPLOMÓW LICENCJACKICH ABSOLWENTOM KIERUNKU RATOWNICTWO MEDYCZNE 2018

W dniu 18.10.2018 r., w Auli B Centrum Dydaktycznego WUM, odbyła się uroczystość wręczenia gratulacji z okazji uzyskania nominacji profesorskiej, dyplomów doktorskich i habilitacyjnych oraz dyplomów licencjackich absolwentom kierunku ratownictwo medyczne roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM.

Ceremonię otworzył Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu WUMprof. Piotr Małkowski, który przywitał wszystkich zgromadzonych gości: Władze Uczelni, doktorów habilitowanych, doktorów, promotorów i promotorów pomocniczych, a także absolwentów kierunku ratownictwo medyczne. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Jego Magnificencja Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś, Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych – prof. Andrzej Deptała, Dziekan I Wydziału Lekarskiego - prof. Paweł Włodarski, Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego - prof. Bolesław Samoliński, Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego – dr hab. Joanna Gotlib, Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich i Współpracy z Zagranicą – prof. Katarzyna Koziak, dotychczasowy Prodziekan ds. Oddziału Dietetyki i Kierunku Ratownictwo Medyczne – dr hab. Jacek Sobocki, Prodziekan ds. Kierunku Położnictwo – prof. Piotr Węgrzyn, Członkowie Rady Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz Dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeniowego Inter Polska S.A. w Warszawie - Katarzyna Ładno.

Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski uroczyście pogratulował prof. Katarzynie Koziak uzyskania nominacji profesorskiej oraz wszystkim dyplomowanym sukcesów naukowych. Dziekan WNoZ-u zachęcił również absolwentów ratownictwa medycznego do kontynuowania studiów na naszej Uczelni. W swoim przemówieniu, prof. Piotr Małkowski zwrócił również uwagę na zmiany, jakie czekają Wydział w związku z nową ustawą w sprawie szkolnictwa wyższego - Ustawą 2.0 oraz wymienił korzyści, związane m.in. z ożywieniem kontaktów naukowych, jakie przynieść ma utworzenie federacji Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (16 października podpisany został list intencyjny w tej sprawie).

Następnie, głos zabrał JM Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś, który podkreślił m.in. znaczenie wspomnianej przez prof. Piotra Małkowskiego federacji oraz przypomniał zebranym tradycję studiów na kierunku ratownictwo medyczne, prowadzonych na WUM-ie. Od początku istnienia, studia z dziedziny ratownictwa medycznego ukończyło prawie 900 osób. JM Rektor WUM wymienił również najlepszych absolwentów WNoZ-u w roku akademickim 2017/2018 oraz liczbę stopni naukowych, uzyskanych w bieżącym roku w Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM. Stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o zdrowiu uzyskało 6 osób, stopień doktora nauk medycznych - 1 osoba, zaś stopień doktora w naukach o zdrowiu - 13 osób. Na zakończenie swojego wystąpienia, JM Rektor WUM złożył wszystkim dyplomowanym życzenia dalszych sukcesów i rozwoju.

Po wystąpieniach Władz Uczelni nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym nauk o zdrowiu: dr hab. Edycie Krzych-Fałcie, dr hab. Mariuszowi Panczykowi, dr hab. Dorocie Raczkiewicz, dr hab. Pawłowi Stefanoffowi oraz dr hab. Dorocie Włodarczyk. W dalszej części ceremonii, po wygłoszeniu uroczystego ślubowania, wręczone zostały dyplomy doktorowi nauk medycznych - Annie Filipek-Gliszczyńskiej oraz doktorom nauk o zdrowiu: wyróżnionym - Annie Kłak, Katarzynie Sienkiewicz, a także Jarosławie Belowskiej, Karolowi Bielskiemu, Urszuli Błazuckiej, Tomaszowi Dudzie, Dorocie Lasocie, Tomaszowi Piątkowi, Renie Wójcik oraz Ewie Zawilińskiej.

Później, Dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeniowego INTER Polska S.A. w Warszawie - Katarzyna Ładno wręczyła nagrodę dwóm najlepszym absolwentkom studiów II stopnia na kierunku pielegniarstwo - Sylwii Borychowskiej i Iwonie Włodek, które osiągnęły najwyższą średnią z toku studiów w roku akademickim 2017/2018.

Po uroczystym ślubowaniu absolwentów studiów licencjackich, JM Rektor WUM oraz Dziekan WNoZ-u wręczyli dyplomy 60-ciu młodym ratownikom medycznym.

Podczas tegorocznej ceremonii, w imieniu dyplomowanych, wystąpili dr hab. Edyta Krzych-Fałta - jako przedstawiciel doktorów habilitowanych, dr Ewa Zawilińska - jako reprezentantka doktorów oraz Kinga Czerwińska - przedstawicielka absolwentów kierunku ratownictwo medyczne, pełniąca funkcję Starosty Roku podczas studiów.

Na zakończenie uroczystości, Dziekan Wydziału – prof. Piotr Małkowski zapowiedział część artystyczną, podczas której wystąpił kwartet smyczkowy Orkiestry Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w składzie: Elżbieta Sandel  (I skrzypce), Paulina Szabelska  (II skrzypce), Idalia Dąbrowska (altówka) oraz  Marcela Grabowska (wiolonczela).

Poniższe zdjęcia wykonała Wanda Widomska z Działu Fotomedycznego WUM.