UDZIAŁ STUDENTÓW W KONKURSIE START-UP-MED

Szanowni Państwo,
Z przyjemnością przekazujemy informację, że studenci I roku studiów II stopnia na kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM: Magdalena Chłopek, Anna Siekierska oraz Martyna Ambroziak, pod opieką dr hab. Antoniego Grzanki - adiunkta z Zakładu Profilaktyki i Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii WNoZ WUM, zakwalifikowali się do trzeciej edycji konkursu Start-Up-Med, który jest wydarzeniem towarzyszącym VI Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.
Na czym polega projekt?
Stworzyliśmy start-up mający na celu walkę z depresją, która w obecnych czasach przyjmuje niejako skalę epidemii. Projekt opiera się na diagnozie depresji za pomocą danych z portali społecznościowych. Do wykrywania depresji proponujemy technikę uczenia maszynowego jako wydajną i skalowalną metodę.
Zwycięzca konkursu wyłaniany jest między innymi na drodze głosowania przez internautów. Zgłoszone projekty zostaną ocenione przez Jury Konkursu, przyznające punkty według kryteriów oceny zawartych w regulaminie konkursu Start-Up-Med. W ten sposób wyłonionych zostanie 10 finalistów - po 5 w każdej z dwóch konkursowych kategorii:
• Start-up
• Ośrodek medyczny/naukowy 
Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wyłonieni:
• W głosowaniu Jury
• W drodze plebiscytu internetowego – jeden z projektów otrzyma nagrodę czytelników Rynku Zdrowia. 
Internetowe głosowanie czytelników portalu Rynek Zdrowia trwa do 31 maja 2021 r.  Każdy może oddać głos na zgłoszony projekt pod linkiem: https://www.rynekzdrowia.pl/konkurs/konkurs-start-up-med-2021,95/warsza…
Zachęcamy do głosowania!