Udział pracowników WNoZ w spotkaniu inaugurującym I edycję Programu Platformy Mentoringowej Warsaw Health Innovation Hub

zdjęcie ze spotkania WHIH

We wtorek 18 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie inaugurujące I edycję Programu Platformy Mentoringowej Warsaw Health Innovation Hub, którego organziatorem jest Akademia Badań Medycznych.

Celem Programu  jest wsparcie prowadzonych projektów naukowych poprzez umożliwienie akademickim zespołom badawczym skorzystania z mentoringu, prowadzonego przez uznanych ekspertów z grona Partnerów WHIH.

W ramach Programu, mentoringiem Pani dr Sylwii Niedbał z Merck Life Science oraz Pana Jakuba Chwiećko z EIT Health został objety projekt „Biofunkcjonalne, gatunkowo specyficzne wzmacniacze do żywienia noworodków o specjalnych potrzebach żywieniowych", realizowany przez zespół pod kierunkiem Pani dr hab. Aleksandry Wesołowskiej z Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją w Zakładzie Biologii Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.