UDZIAŁ W III MIĘDZYNARODOWYM KONGRESIE PATIENT EMPOWERMENT

W dniach 24-25 kwietnia 2019 r., w Centrum Konferencyjnym Kopernik w Warszawie,  odbył się III Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment, zorganizowany przez Instytut Komunikacji Zdrowotnej. Program wydarzenia składał się z trzech bloków tematycznych, nazwanych kolejno: "Pacjent, czyli lider strategii zdrowia", "Zdrowie terytorialne" i "Ekspertyza. Empatia. Ewolucja" oraz bloku warsztatów satelitarnych dla pacjentów i organizacji pacjenckich.

Oprócz ciekawych dyskusji, organizatorzy Kongresu zaoferowali uczestnikom możliwość skorzystania ze stoisk informacyjno-edukacyjnych, związanych m.in. z profilaktyką zdrowotną. Wspomniane stanowiska przygotowało również kilka Studenckich Kół Naukowych Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM.

Podczas pierwszego dnia Kongresu uczestnicy mogli skorzystać z oferty SKN-u Żywienia Człowieka, funkcjonującego przy Zakładzie Żywienia Człowieka WNoZ WUM, SKN-u Managerów Zdrowia przy Zakładzie Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WNoZ WUM oraz SKN-u Pielęgniarstwa Klinicznego, działającego przy Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego WNoZ WUM.

Drugiego dnia wydarzenia prezentację przygotowały następujące Koła: SKN Dietetyków przy Zakładzie Dietetyki Klinicznej WNoZ WUM, SKN Prawa Medycznego, działające przy Zakładzie Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego WNoZ WUM oraz SKN Żywienia Klinicznego WNoZ-u WUM.

W ramach stoisk, członkowie Studenckich Kół Naukowych naszego Wydziału przygotowali m.in. wykonywanie pomiarów ciśnienia tętniczego i glikemii, udzielanie porad dietetycznych, edukację w zakresie żywienia klinicznego i zdrowia publicznego oraz udzielanie porad z zakresu prawa medycznego.

Stanowiska SKN-ów WNoZ-u cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników Kongresu.