UDZIAŁ CZŁONKÓW SKN-U BIOLOGII KOMÓRKI NOWOTWOROWEJ PRZY ZAKŁADZIE BIOFIZYKI I FIZJOLOGII CZŁOWIEKA W 22. FESTIWALU NAUKI

27.09.2018 r. o godzinie 13:00 odbyły się zajęcia dla licealistów, w ramach 22. Festiwalu Nauki, pt. "Jak poprawić sprawność układu oddechowego”. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy mogli dokonać pomiaru szczytowego przepływu wydechowego (PEF) za pomocą pikflometru. W dniu 28.09.2018 r., o godzinie 16:00 odbył się wykład  pt.”Rak piersi i szyjki macicy – czy to tylko sprawy kobiece”, w ramach którego poruszono ważne kwestie, między innymi: patomechanizm powstawania nowotworów, epidemiologię, etiologię i profilaktykę raka piersi i szyjki macicy. Zarówno zajęcia dla licealistów, jak i wykład otwarty zostały przygotowany przez dr hab. Annę Badowską-Kozakiewicz - adiunkta w Zakładzie Biofizyki i Fizjologii Człowieka WUM oraz Martę Maksimiuk, Aleksandrę Sobiborowicz i Annę Liszcz - studentki kierunku lekarskiego, reprezentujące Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej przy Zakładzie Biofizyki i Fizjologii Człowieka, którego opiekunem naukowym jest dr hab. Anna Badowska – Kozakiewicz.

Na zdjęciu Pani Marta Maksimiuk i Aleksandra Sobiborowicz studentki kierunku lekarskiego, reprezentujące SKN Biologii Komórki Nowotworowej.

Materiały dostarczone zostały przez dr hab. Annę Badowską-Kozakiewicz.