Światowy Dzień Cukrzycy w Centrum Dydaktycznym WUM

Data wydarzenia

Centrum Dydaktyczne WUM, ul. Księcia Trojdena 2a

Opis wydarzenia

Zakład Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym wydarzeniu, organizowanym w dniu 14 listopada z okazji Światowego Dnia Cukrzycy.

Specjalne stoisko z ciekawą ofertą edukacyjną, dotyczącą żywienia w przebiegu cukrzycy oraz możliwością wykonania badań (pomiar glikemii i badanie składu ciała) będzie można odwiedzić w godzinach 11:00-13:00, na parterze Centrum Dydaktycznego WUM.

W ramach wspomnianego stoiska studenci z SKN Żywienia Klinicznego będą edukować zakresie doustnych preparatów odżywczych dedykowanym osobom z cukrzycą. Dzięki pomocy studentów z SKN-u "Zacznij od Podstaw" będzie również możliwość wykonania pomiaru glikemii.

Dzień Cukrzycy

Organizatorem jest Zakład Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.

Partnerami wydarzenia są Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz Krajowa Unia Producentów Soków.