Studenckie Koło Naukowe Rozwoju Praktyki Pielęgniarskiej

"Nasze Koło podejmuje wyzwanie przełamywania barier w myśleniu o pielęgniarstwie i poszukiwania nowych bardziej efektywnych rozwiązań warunkujących rozwój praktyki zawodowej” - mówi o działalności Studenckiego Koła Naukowe Rozwoju Praktyki Pielęgniarskiej, funkcjonującego przy Zakładzie Rozwoju Pielęgniarstwa Nauk Społecznych i Medycznych, jego Opiekun - dr Grażyna Wójcik.

W roku akademickim 2019/2020 kluczowe zagadnienia działalności SKN RPP skupiały się wokół prac badawczych i analitycznych dotyczących definiowania poziomów kompetencyjnych w praktyce pielęgniarskiej, współpracy z liderami praktyki pielęgniarskiej, przedstawicielami kadry zarządzającej oraz wybitnymi absolwentami w zakresie pogłębiania wiedzy na temat ścieżek kariery zawodowej absolwentów studiów pielęgniarskich oraz promowaniem Zaawansowanej Praktyki Pielęgniarskiej APN w środowisku zawodowym pielęgniarek oraz popularyzacji tego modelu wśród decydentów.

W ramach realizacji swojej działalności SKN organizowało spotkania z liderami i wybitnymi przedstawicielami zawodu, konferencje i sesje studenckie, współuczestniczyło w realizacji Kampanii Społecznej Nursing Now oraz organizowało praktyki fakultatywne dla członków Koła.

Opiekunem Koła jest: dr n. o zdr. Grażyna Wójcik, zaś Zastępcą Opiekuna: Kajetan Gawarecki.
Funkcję Przewodniczącej pełni Iwona Szwed (iwona.szwed196@gmail.com)

Więcej o aktywności SKN na ich Fanpage

Kilka słów od Przewodniczącej Koła – Iwony Szwed:

Cześć, mam na imię Iwona! Zapraszam Cię do naszego koła, którego jestem przewodniczącą. Tak jak i Ty, uczę się pielęgniarstwa, ale dzięki opiekunom naszego koła znam już odpowiedź, co będę robić za 5 lat. Rozwijać i Tworzyć Nowoczesne Polskie Pielęgniarstwo! Kontakt do mnie znajdziesz poniżej, napisz, zadzwoń odpowiem na wszystkie Twoje pytania! Jesteś na studiach pielęgniarskich, a w tym momencie nie wyobrażasz sobie pracy w bezpośrednim kontakcie z pacjentem? Zapraszamy do nas! Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy swoją pasją i zamiłowaniem do pielęgniarstwa chcą pokazać jak bardzo ważną rolę odgrywa ono w ochronie zdrowia. Nasza profesja rozwija się w szybkim tempie, czas zaprezentować ją światu!