Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Położnictwa i Perinatologii

Działalność Koła skupia się wokół praktycznych zagadnień z zakresu położnictwa i ginekologii, umożliwiając pogłębianie wiedzy, prowadzenie badań naukowych oraz poznawanie podstaw praktyki położniczej.

Do Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Położnictwa i Perinatologii UCK WUM należą studentki i studenci Wydziału Lekarskiego oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Podczas spotkań Koła poruszane są zagadnienia dotyczące przebiegu ciąży, porodu, połogu a także tematy z zakresu ginekologii oraz endokrynologii. Celem Koła jest niepowielanie wiedzy podręcznikowej oraz dostarczanie informacji umożliwiających bardziej praktyczne spojrzenie na omawiane kwestie.

W ramach działalności SKN Członkowie Koła uczestniczą w warsztatach z użyciem narzędzi położniczych, ćwiczą udzielanie pomocy przy dystocji barkowej oraz chirurgiczne zaopatrywania ran. Członkowie SKN mogą również aktywnie uczestniczyć w dyżurach medycznych, jako osoby towarzyszące.

Opiekun Koła:
Lek. Maciej Gawlak