Spotkanie z Panią Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

spotkanie z ekspertem

W dniu 12.12.2023 r., na Kampusie Ciołka odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z ekspertami medycyny i nauk o zdrowiu, decydentami i liderami ochrony zdrowia w Polsce” –  skierowane do studentów pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Organizatorem był Zakład Podstaw Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.

Gościem specjalnym wspomnianego wydarzenia była Pani mgr Anna Dudzińska – Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, która na wstępie zaprezentowała działania samorządu pielęgniarek i położnych, opowiedziała o celach, jakie samorząd stawia sobie na obecną kadencję.

Podczas spotkania rozmawiano również o wzmacnianiu kompetencji i umiejętności osób kształcących się na kierunkach medycznych, a także wykonujących zawód pielęgniarki/pielęgniarza. Ponadto, pojawiły się pytania o zmiany w kształceniu podyplomowym i specjalizacjach.

Dodatkowo, Pani mgr Anna Dudzińska przedstawiła studentom informację o tym, jak ważne jest zdobywanie nowych kompetencji, odbywanie kursów podyplomowych, a także wyjaśniła rolę samorządu w zakresie kształcenia pielęgniarek i położnych.

W imieniu organizatorów, wszystkim gościom oraz studentom, którzy wzięli udział w spotkaniu, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, ciekawość i aktywność.

Wydarzenie poprowadziła – mgr Izabela Fornal.

Do zobaczenia kolejnym razem!

Fot.

Biuro Komunikacji i Promocji WUM