Spotkanie z Panią Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych

zdjęcie ze spotkania z ekspertem

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z ekspertami medycyny i nauk o zdrowiu, decydentami i liderami ochrony zdrowia w Polsce” –  skierowane do studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie odbyło się 18 stycznia 2024 r. na Kampusie Ciołka. Organizatorem był Zakład Podstaw Pielęgniarstwa WUM.

Gościem specjalnym wspomnianego spotkania była Pani dr n.med. Beata Guzak – Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

Pani Dyrektor opowiedziała studentom o tym, jak wygląda proces kształcenia podyplomowego w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza oraz położnych. Poruszone zostały również kwestie tego, jakie są główne cele i priorytety Centrum Kształcenia Podyplomowego w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa oraz jak w przyszłości będzie wyglądało kształcenie w zakresie specjalizacji pielęgniarskich.

Niezwykle istotnym zagadnieniem, z którym studenci mogli zapoznać się w trakcie spotkania, były też kwestie związane z kryteriami i wymaganiami, jakie należy spełnić, aby przystąpić do programu specjalizacji pielęgniarskiej.

W imieniu organizatorów - wszystkim studentom, którzy dołączyli do wydarzenia, a także obecnym na spotkaniu gościom, dziękujemy za tak liczne przybycie, ciekawość i aktywność.

Fot. Biuro Komunikacji i Promocji WUM