SPOTKANIE Z CYKLU "DIETETYCY NA ŚWIECIE" - DIETETYK Z MADAGASKARU

W dniu 29.06.2018 r., w Sali Seminaryjnej nr 8 im. prof. J. Zaorskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Dietetycy na Świecie".

Tym razem gościem był Daniel Kasprowicz - dietetyk pracujący od 5 lat na Madagaskarze i prowadzący tam Klinikę Flamboyant, w której pomaga dzieciom z domów dziecka cierpiącym na choroby krajów rozwijających się.

Daniel Kasprowicz jest również autorem dwóch książek: „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” oraz „HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy”- na temat głodu na Madagaskarze, którą promował podczas spotkania w WUM-ie.

W swojej nowej książce opisał walkę z głodem w 4. najbiedniejszym kraju na świecie. Poruszył również problem niedokrwistości i innych chorób takich jak: malaria, tyfus czy trąd. W ramach spotkania, Daniel Kasprowicz przeprowadził ciekawy wykład wzbogacony poruszającymi zdjęciami i historiami dzieci z domu dziecka.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży książki „HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy” zostaną przeznaczone na leczenie podopiecznych ośrodka zdrowia Flamboyant, co oznacza „płomień Afryki” na Madagaskarze.

Weronika Kamińska, Dominika Robak

Fot. Tomasz Jędrzejewski, Dział Fotomedyczny WUM