Organizacja Dnia Warzyw i Owoców

Dzień Warzyw i Owoców

Pracownicy Zakładu Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM wraz ze studentami kierunku dietetyka – ścieżki Edukator zdrowotny, przy wsparciu Krajowego Związku Grupy Producentów Owoców i Warzyw, zorganizowali dla społeczności Kampusu WNoZ Ciołka 27 oraz uczniów Szkoły Integracyjnej nr 317, Dzień Warzyw i Owoców. Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej, co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia.

Pracownicy Zakładu Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM wraz ze studentami kierunku dietetyka – ścieżki Edukator zdrowotny, przy wsparciu Krajowego Związku Grupy Producentów Owoców i Warzyw, zorganizowali dla społeczności Kampusu WNoZ Ciołka 27 oraz uczniów Szkoły Integracyjnej nr 317,  Dzień Warzyw i Owoców. Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej, co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia. Pierwsze obchody święta miały miejsce w Nowej Zelandii 18 października 2013 roku. Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest obchodzony corocznie w trzeci piątek października.

Podczas spotkania, organizatorzy zachęcali, aby celebrować Światowy Dzień Warzyw i Owoców przez cały rok, uwzględniając sezonowość  warzyw i owoców, a także przetworów z nich pochodzących. Polska kojarzy się z wieloma warzywami i owocami, takimi: jak jabłka, gruszki, cebula, marchew czy ziemniaki, jednak uczestnicy wydarzenia mogli próbować także polskie kiwi. Warto sięgać również po rodzime superfruits:. aronię, czarną porzeczkę czy rokitnik, by każdego dnia, o każdej porze roku wzmacniać prawidłowe funkcjonowanie organizmu i poczuć super moc płynącą ze wszystkich warzyw i owoców.

Przypominamy, że połowa sukcesu to warzywa i owoce na talerzu.

Jednocześnie komitet organizacyjny XIII Warszawskich Dni Nauki o Żywieniu Człowieka zaprasza społeczność akademicką na konferencję naukową w trybie zdalnym pt:„WARZYWA I OWOCE W ŻYWIENIU  ZDROWEGO I CHOREGO CZŁOWIEKA”, która odbędzie się 18.11.2022, godz. 10.00. Szczegółowe informacje www.zzc.wum.edu.pl