Nabór wniosków o udział w programie pn. "PROM – krótkookresowa wymiana akademicka"

Szanowni Państwo,

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków o udział w programie pn. PROM – krótkookresowa wymiana akademicka. W ramach programu mogą zostać sfinansowane krótkookresowe mobilności (przyjazdowe i wyjazdowe) kadry, osób studiujących, doktorantów i doktorantek trwające od 5 do 30 dni w okresie od 01.10.2024 do 30.09.2025 r.
Z uwagi na to, że WUM może złożyć tylko 1 wniosek w ramach naboru, osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie ZGŁOSZENIA w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17.06.2024 do godz.10:00.
Link do zgłoszenia: ZGŁOSZENIE PROM NA WUM

KRYTERIA WYBORU
O uwzględnieniu zgłoszenia w składanym wniosku będą decydować następujące kryteria:
1-    Przesłanie Zgłoszenia w terminie do 17.06.2024 do godz. 10:00;
2-    Poprawność i kompletność Zgłoszenia;
3-    Kolejność nadesłania zgłoszeń – ze względu na:
a.    Limit całkowitej kwoty dofinansowania o jaką może wnioskować WUM;
b.    Limit udziału kadry w wymianie krótkookresowej do 30% ogółu grupy docelowej Uczestników projektu.
4-    Termin planowanej mobilności krótkookresowej mieszczący się w okresie od 01.10.2024 do 30.09.2025 r.
5-    Czas trwania planowanej mobilności krótkookresowej od 5 do 30 dni
6-    Uzasadnienie realizacji działania, tj. zgodność zaplanowanych działań z zakresem:
a.    zainteresowań i aktywności studenckiej (student);
b.    pracy doktorskiej czy badań naukowych prowadzonych w ramach przewodu doktorskiego (doktorant);
c.    z zakresem pracy na uczelni (kadra).
7-    Planowany program doskonalenia kompetencji własnych w ramach wybranej formy wsparcia;
8-    Spodziewane rezultaty - planowane wykorzystanie nabytych kompetencji.

ZASADY PROGRAMU:
Program PROM skierowany jest do:
1)    Osób kształcących się na studiach I i II stopnia, jednolitych studiach magisterskich, studiach doktoranckich lub w szkole doktorskiej;
2)    Osób pracujących w instytucjach szkolnictwa wyższego i nauki (stanowiące nie więcej niż 30% uczestników całego projektu)
Aktywności w ramach krótkookresowych mobilności:
a)    aktywny udział w konferencji za granicą (wystąpienie, w tym udział w sesji posterowej),
b)    pozyskanie materiałów do pracy doktorskiej, artykułu naukowego,
c)    udział w szkole letniej lub szkole zimowej,
d)    wykonanie pomiarów z wykorzystaniem unikatowej aparatury, testowanie aparatury badawczej, unikalnego instrumentarium artystycznego,
e)    udział w krótkich formach kształcenia, tj. kursach w tym intensywnych zaliczanych do procesu kształcenia, warsztatach, stażach zawodowych lub stażach przemysłowych, wizytach studyjnych, w tym również realizowanych u przedsiębiorców,
f)    wykonanie kwerend archiwalnych lub bibliotecznych,
g)    prowadzenie zajęć dydaktycznych,
h)    udział w przygotowaniu międzynarodowego wniosku grantowego.
Aktywności te będzie można zrealizować w formule stacjonarnej, zdalnej i mieszanej (ang. blended learning), w sposób zapewniający osiągnięcie oczekiwanych od mobilności rezultatów (np. doświadczenia i zrozumienia różnic kulturowych, oswajania odmienności, godzenia różnych systemów wartości i zachowań).

DOKUMENTACJA KONKURSOWA:
Dokumentacja dotycząca Programu PROM dostępna jest na stronie internetowej: https://nawa.gov.pl/instytucje/program-prom

Wszelkie pytania prosimy kierować drogą emailową na adres: awn@wum.edu.pl