Kolejny webinar z cyklu „Wsparcie matek w żywieniu dzieci w kryzysie“

Szanowni Państwo,
 
Serdecznie zapraszamy na kolejny, ostatni już, webinar z cyklu: "Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie", organizowany w ramach projektu realizowanego przez Fundację Bank Mleka Kobiecego wraz z partnerami na zlecenie Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.
 
Webinar nr. 6 pt.: "Banki mleka kobiecego w sytuacjach kryzysowych – mleko od dawczyń jako pomost do mleka własnej matki" odbędzie się 22 czerwca 2023 r. w godzinach 17.30-19.00
 
Link do rejestracji: 
www.zywieniedzieciwkryzysie.medius.com.pl
 
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Zdrowia, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.
 
Prelegenci: 
Alessandro Iellamo
starszy doradca ds. żywienia w nagłych wypadkach w Family Health International 360 (Fhi360). Posiada rozległą wiedzę w zakresie żywienia niemowląt i małych dzieci (IYCF) w sytuacjach kryzysowych. Współpracował z Naukowo-Techniczną Grupą Doradczą WHO (STAG) oraz z Międzynarodową Siecią Działań na rzecz Żywności dla Niemowląt. Brał udział w badaniach nad praktykami oraz finansowymi aspektami Globalnej Strategii WHO/UNICEF dotyczącej IYCF. Jest zaangażowany w pracę humanitarną w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, gdzie kieruje wdrażaniem IYCF-E. Obecnie zajmuje się kwestiami IYCF w krajach o wysokim dochodzie: w Polsce, Włoszech, Australii, Japonii oraz w Ukrainie.


Dr Kiersten Israel-Ballard, DrPH
kierowniczka zespołu ds. Rozwoju i Integracji Zdrowia Matki i Dziecka PATH oraz profesor nadzwyczajny w Departamencie Zdrowia Globalnego na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie we wspieraniu optymalnego żywienia niemowląt i małych dzieci. Jej praca koncentrowała się na konceptualizacji odpowiednich metod karmienia niemowląt wrażliwych w krajach rozwijających się, w tym niemowląt dotkniętych wirusem HIV. Obecnie dr Israel-Ballard kieruje działaniami zespołu w ramach PATH, którego zadaniem jest powołanie globalnych grup do współpracy z samorządami lokalnymi w celu zapewnienia zrównoważonego wdrażania zintegrowanego modelu żywienia noworodków. Ponadto zespół prowadzi działania na rzecz bankowania mleka kobiecego jako efektywnej kosztowo strategii poprawy zdrowia wrażliwych niemowląt oraz pracuje nad opracowaniem innowacyjnych technologii przechowywania mleka kobiecego dla placówek o ograniczonych zasobach. Dr Israel-Ballard ma duże międzynarodowe doświadczenie, które zdobyła pracując w Kenii, RPA, Tanzanii, Zimbabwe, Rwandzie, Wietnamie i Indiach.

 

Kimberly Mansen, MSPH, RDN
dietetyczka i liderka techniczna ds. żywienia w zespole ds. Rozwoju i Integracji Zdrowia Matki i Dziecka PATH. Ukończyła Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health gdzie pełniła również funkcję koordynatora terenowego ds. badań operacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego w Demokratycznej Republice Konga. Obecnie w swojej pracy koncentruje się na poprawie żywienia matek, niemowląt i małych dzieci, w szczególności poprzez wsparcie matek noworodków wrażliwych w karmieniu piersią. Pomaga kierować PATH Newborn Nutrition, w tym działalnością związaną z bankowaniem mleka kobiecego poprzez rzecznictwo, prowadzenie badań i wdrażanie innowacji. Pracowała w Afryce Południowej, Kenii, Wietnamie i Indiach.


dr hab. n. o zdr. Aleksandra Wesołowska
prezeska Fundacji Bank Mleka Kobiecego oraz kierowniczka Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją przy Regionalnym Banku Mleka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Kierownik projektu pt.” Wsparcie i promocja wyłącznego karmienia piersią oraz odpowiednich praktyk w zakresie karmienia niemowląt i małych dzieci ukraińskich i polskich matek w Polsce w sytuacji kryzysowej na zlecenie Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z zależnością składu mleka od diety oraz czynników środowiskowych, metodami utrwalania mleka kobiecego. Podejmuje także tematy wynikające z potrzeb społecznych takie jak banki mleka, bezpieczeństwo szczepień w czasie laktacji, ryzyko zakażenie dziecka od matki COVID-19 oraz żywienie dzieci w sytuacjach kryzysowych.

Cykl webinariów skierowany jest do neonatologów, pediatrów, ginekologów, lekarzy rodzinnych, położnych, pielęgniarek, dietetyków, doradczyń laktacyjnych oraz wszystkich zainteresowanych tematem karmienia piersią i żywieniem dzieci i niemowląt w sytuacji kryzysowej.
 
W imieniu Fundacji Bank Mleka Kobiecego oraz partnerów, w tym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i FHI 360 bardzo serdecznie zapraszamy do rejestracji na spotkanie!