INKUBATOR UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

Skorzystaj z oferty Inkubatora UW!

 

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego (IUW) jest sekcją Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii. Został powołany w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej, poprzez umożliwienie weryfikowania praktycznych pomysłów, naukowych, technologicznych czy społecznych we współpracy z doświadczonymi ekspertami w bezpiecznych warunkach biznesowych.

 

Od grudnia 2017 r. oferta Inkubatora jest skierowana także do studentów, doktorantów i pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do Inkubatora mogą zgłaszać się osoby z konkretnymi pomysłami na projekt biznesowy, społeczny lub naukowy, ale także ci, którzy dopiero poszukują inspiracji do zainicjowania własnej działalności. Do Uczestników IUW skierowana jest oferta warsztatów i zajęć, opieki eksperckiej, a także możliwość korzystania z przestrzeni.

 

Warsztaty

Inkubator UW oferuje darmowe warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, technologicznych oraz biznesowych. Są to m.in. zajęcia z programowania, druku 3D czy budowy robotów, design thinkingu, organizacji czasu, negocjacji czy marketingu. Pełna lista zajęć i zapisy dostępne są pod adresem: https://iuw.edu.pl/pl/zajecia.

 

Przestrzeń

Inkubator UW dysponuje trzema lokalizacjami: w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (ul. Żwirki i Wigury 101, 1. piętro), na Wydziale Fizyki UW (ul. Pasteura 5), a także na Wydziale Neofilologii UW (ul. Dobra 55). Znajdują się tam przestrzenie co-workingowe, sale do pracy grupowej i warsztatownie ze specjalistycznym sprzętem, m.in. drukarkami 3D, stacjami lutowniczymi czy frezarką CNC. Zarówno sale, jak i sprzęty są dostępne po wcześniejszym ich zarezerwowaniu przez stronę www Inkubatora. Informacje na ten temat można znaleźć pod adresem: https://iuw.edu.pl/pl/sale oraz https://iuw.edu.pl/pl/sprzet.

 

Wsparcie ekspertów

Każdy z Uczestników Inkubatora może umawiać się na konsultacje z ekspertami z dziedzin marketingu, modeli biznesowych, personal brandingu czy kwestii prawnych. Spotkania te odbywają się w ramach Experts Day. Dodatkowo, w Inkubatorze wdrażany jest program mentoringowy, który wystartuje w styczniu 2018 roku, a także spotkania inspiracyjne “Get Inspired” ze studentami, którzy udanie funkcjonują na rynku biznesowym.

 

Więcej informacji dotyczących funkcjonowania samego Inkubatora, jak i dostępnej oferty można znaleźć na www.inkubator.uw.edu.pl.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zapoznaniem się z prezentacją na temat Inkubatora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zapraszamy do pokoju 518. 

Materiały dostarczone zostały przez Inkubator Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Relacja doktorantki Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM - Zuzanny Przekop z udziału w szkoleniach BioTech Leaders Academy organizowanych w ramach Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego

"Jeżeli wciąż zastanawiacie się, czy warto skorzystać z oferty Inkubatora UW, zapewniam, że warto! 
W zeszłym roku akademickim miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniach realizowanych w ramach BioTech Leaders Academy. To program, którego celem jest przygotowanie przyszłych liderów projektów z branży biotechnologicznej, wykształcenie w nich myślenia projektowego oraz pomoc absolwentom tego programu we wprowadzaniu z sukcesem nowych rozwiązań na rynek. Mocną stroną programu są ludzie, którzy uczestniczą w zajęciach. Inspirują mnie do działania. Dzięki znajomościom, które nawiązałam jako uczestnik BioTech Leaders Academy, mam możliwość konsultacji swoich pomysłów i wdrażanych działań z ludźmi nauki oraz biznesu. Zdobyłam wiedzę w wielu dziedzinach: od planowania biznesu, poprzez pozyskiwanie funduszy na realizację własnych pomysłów, po aspekty prawne i oczywiście umiejętności związane z leadership’em. 
Inkubator UW tworzy również społeczność, która daje wsparcie w realizacji projektów. Warto zainteresować się ofertą programu, zwłaszcza że studenci, doktoranci oraz pracownicy WUM mogą korzystać z niej za darmo. 
Zespół pracujący nad Inkubatorem UW jest otwarty na propozycje współpracy. Przykładem tego jest możliwość zorganizowania w ramach tego projektu ścieżki rozwoju dla studentów działających w Studenckim Kole Naukowym Dietetyków oraz Studenckim Kole Naukowym Żywienia Klinicznego. Zapraszamy studentów, którzy pragną rozwijać swoją kreatywność oraz przedsiębiorczość do udziału w programie. Na ten rok akademicki zaplanowaliśmy zajęcia z metodologii design thinking. Mamy nadzieję, że podczas nich studenci WNoZ-u określą problem, nad którym chcą pracować. Dalsze zajęcia będą realizowane w taki sposób, aby umożliwić rozwój wykreowanych projektów. Będą to zajęcia związane z marketingiem, zarządzaniem, procesem komercjalizacji. Zaplanowaliśmy również możliwość wydruku 3D pomysłów technologicznych. Pragnę rozwijać w studentach naszego Wydziału kreatywność oraz samodzielność w działaniu; uważam, że jest to inicjatywa, która da im wsparcie w tym zakresie".

Zuzanna Przekop - opiekun SKN-u Dietetyków