DZIEŃ PROMOCYJNY KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO

Dnia 22.04.2018 r. odbył się, już ostatni w tym roku, Dzień Promocyjny Kierunku Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM. Specjalny cykl promocyjny zwieńczyło spotkanie poświęcone kierunkowi Pielęgniarstwo. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Zakładem Pielęniarstwa Klinicznego WNoZ WUM, SKN-em Pielęgniarstwa Pediatrycznego oraz SKN-em "BeLivers" Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Transplantacyjnego.

Gospodarzem wydarzenia była mgr Dominika Robak - specjalista ds. promocji WNoZ WUM.

Dzień Promocyjny Kierunku Pielęgniarstwo zaszczycił swoją obecnością Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM - prof. Piotr Małkowski, który opowiedział uczestnikom spotkania o specyfice pracy w zawodach medycznych oraz przedstawił działalność, kierowanego przez siebie, Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego, Transplantcyjnego i Leczenia Pozaustrojowego WNoZ WUM.

Po wystąpieniu Dziekana Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, wyświetlony został nowoczesny slideshow WUM, pokazujący działalność, bazę naukowo-dydaktyczną oraz ofertę edukacyjną uczelni.

W dalszej części spotkania, mgr Maria Nowak  - wykładowca w Zakładzie Pielęgniarstwa Pediatrycznego WNoZ WUM oraz studentki Pielęgniarstwa - członkinie SKN-u Pielęgniarstwa Pediatrycznego, działającego przy wspomnianej jednostce, wyświetliły prezentację multimedialną poświęconą pielęgniarstwu, opowiedziały o przebiegu studiów na kierunku Pielęgniarstwo WNoZ WUM oraz swojej działalności w ramach SKN-u.

Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja SKN-u "BeLivers" Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Transplantacyjnego, którą przedstawiła viceprzewodniczą koła - Karolina Sobeczek. Członkini SKN-u zaprezentowała również narzędzia chirurgiczne, wykorzystywane podczas zajęć, odbywających się w ramach organizacji.

Przedstawiciele SKN-ów: Pielęgniarstwa Pediatrycznego oraz "BeLivers", oprócz interesujących prezentacji na temat działalności Kół, przygotowali stoiska promocyjne - na których znalazły się przyrządy chirurgiczne, fantomy

oraz plakaty poświęcone tym organizacjom studenckim.

Podczas Dnia Promocyjnego Kierunku PIelęgniarstwo prezentowane były również broszurki i gadżety wydziałowe oraz ogólnouczelniane. Każdy z gości otrzymał ulotkę na temat oferty edukacyjnej Wydziału, zakładkę do książki, długopis, ołówek oraz smycz z logo WNoZ-u. Dla uczestników spotkania przygotowany został też mały poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim współorganizatorom oraz uczestnikom wydarzenia.

Fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM