DZIEŃ ADAPTACYJNY WYDZIAŁU NAUKI O ZDROWIU WUM

Studenci, rozpoczynający naukę na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w roku akademickim 2017/2018, zostali przywitani przez starszych kolegów i wprowadzeni w organizację studiów podczas Dnia Adaptacyjnego WNoZ-u, który odbył się 30.09.2017 r., w godz. 9.00-15.00. Organizator wydarzenia - Samorząd Studentów Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM przygotował na ten dzień wiele atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zgromadzonych gości oraz przedstawieniem Władz Uczelnianych i Władz Dziekańskich Wydziału.

Na początku, głos zabrała Pani Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia WUM - Prof. dr hab. n. med. Barbara Górnicka, która opowiedziała nowym studentom o warunkach studiowania, zachęcając ich do podejmowania dodatkowej działalności naukowej i studenckiej oraz przekazała życzenia sukcesów we wspominanych dziedzinach.

W imieniu Władz Dziekańskich Wydziału Nauki o Zdrowiu przemówienie wygłosiła Pani Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego WNoZ WUM - dr hab. n. o zdr. Joanna Gotlib, zwracając uwagę na nowy program studiów na kierunkach: Pielęgniarstwo, Położnictwo i Zdrowie Publiczne, podkreślając wagę nowego uprawnienia pielęgniarek i położnych do wypisywania recept, a także znaczenie, wprowadzonego od roku akademickiego 2017/2018 na Zdrowiu Publicznym, bloku zajęciowego: KOP - Kompetencji Oczekiwanych Przez Pracodawców.

Wszystkich studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego reprezentował Roman Koński - przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów WUM oraz Natalia Bierezowicz z Komisji Dydaktyki SS WUM, którzy przedstawili informacje na temat struktury Samorządu oraz organizacji studiów, objaśniając m.in. formy zajęć uczelnianych, rodzaje ich oceny oraz to, jak wygląda uniwersytecki savoir-vivre. Dzięki prezentacji Samorządu Studentów, uczestnicy spotkania poznali również rodzaje stypendiów, które są realizowane na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prawa i obowiązki studenta WUM.

Podczas Dnia Adaptacyjnego, studentom rozpoczynającym naukę na Wydziale Nauki o Zdrowiu, przedstawiony został również pełny skład Samorządu Studentów WNoZ: Przewodnicząca Zarządu - Paulina Szajwaj, Wiceprzewodnicząca Zarządu - Zuzanna Strząska – Kliś, Przewodnicząca Komisji ds. Finansów - Monika Kowalczyk, Przewodniczący Komisji ds. Informacji i Promocji - Marek Wojtczak, Sekretarz - Aleksandra Hyży oraz Członkinie Zarządu - Zofia Kwiatkowska i Aleksandra Karczemna. Przedstawiciele Samorządu, m.in. zaprezentowali, osobom biorącym udział w Dniu Adaptacyjnym, strukturę i działalność organizacji, Władze Dziekańskie WNoZ-u, studenckich koordynatorów dydaktycznych oraz rozlosowali wśród uczestników bluzy i gadżety samorządowe.

W dalszej części programu wystąpili przedstawiciele ważnych organizacji studenckich i uczelnianych: Studenckiego Towarzystwa Naukowego WUM, EMSA - European Medical Students' Association, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland i AZS WUM, którzy opowiedzieli o ich specyfice i działalności, np. o podejmowanych projektach. Akcent artystyczny reprezentował Chór Akademicki oraz Orkiestra Kameralna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Bardzo dużym zainteresowaniem studentów cieszyły się: spotkania kierunkowe w salach, podczas których m.in. objaśnione zostały plany zajęć i  zasady studiowania na poszczególnych kierunkach wydziałowych; dodatkowe stoiska organizacji studenckich i kół naukowych, ulokowane w holu Centrum Dydaktycznego, a także kiermasz domowych ciast. Pieniądze zebrane z akcji, przekazane zostały na rehabilitację kolegi Krzyśka - ratownika medycznego, który uległ poważnemu wypadkowi w wakacje.

Ostatnim punktem oficjalnego programu Dnia Adaptacyjnego 2017 był inspirujący wykład Pani Marty Bary - psychologa, doświadczonej trenerki i coacha, specjalizującej się w diagnozie talentów Gallupa, poprowadzony we współpracy z Panią Anetą Nowakowską - pedagogiem, coachem i doradcą zawodowym, dotyczący m.in. zarządzania mocnymi stronami swojej osobowości.

Licznie przybyli studenci, rozpoczynający naukę na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na pewno, na długo zapamiętają ten dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Zdjęcia: Specjalista ds. promocji Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM