Dr Paweł Koczkodaj: Zdrowie publiczne - interdyscyplinarność i szereg możliwości
Duża interdyscyplinarność kierunku była dla mnie zachętą, ponieważ oprócz zagadnień związanych stricte z medycyną, studia oferowały zajęcia np. z promocji zdrowia, profilaktyki onkologicznej, prawa medycznego czy komunikacji medialnej, czyli z dziedzin, które bardzo mnie interesowały i nadal interesują.
Jeśli chodzi o moje początki związane ze studiami, dość długo zastanawiałem się, jaką ścieżkę naukową wybrać. Uzyskane na maturze wyniki pozwoliły mi dostać się na różne kierunki studiów medycznych i niemedycznych. Nie ukrywam, że zawsze marzyłem, żeby studiować biologię, na którą zresztą się dostałem. Finalnie wybrałem jednak zdrowie publiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dlaczego? Nawet obecnie, w Polsce jest to kierunek studiów stosunkowo nowy, kilka lat temu - tym bardziej. Pomyślałem, że po ukończeniu studiów będzie na mnie czekało dużo ciekawej pracy – teraz mogę przyznać sobie sam rację - nie myliłem się. Po przejrzeniu programu studiów wiedziałem, że to coś dla mnie. Duża interdyscyplinarność kierunku była dla mnie zachętą, ponieważ oprócz zagadnień związanych stricte z medycyną, studia oferowały zajęcia np. z promocji zdrowia, profilaktyki onkologicznej, prawa medycznego czy komunikacji medialnej, czyli z dziedzin, które bardzo mnie interesowały i nadal interesują. Oczywiście nie bez znaczenia była również renoma, jaką cieszy się Warszawski Uniwersytet Medyczny.
dr Paweł Koczkodaj – absolwent zdrowia publicznego na WUM, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, specjalista zdrowia publicznego, edukator zdrowotny, Zastępca Kierownika Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów, Adiunkt w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytucie Badawczym, Ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w Polsce, członek European Health Parliament w Brukseli (Committee on Disease Prevention and Management), a także European Network for Smoking Prevention Youth Working Group w Brukseli. W pracy zawodowej oraz naukowej skupia się głównie na zagadnieniach związanych z prewencją pierwotną nowotworów, edukacją zdrowotną oraz szeroko pojętą promocją zdrowia.