DODATKOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU WUM AID

Drodzy Studenci, 
Uprzejmie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na dodatkowe zajęcia realizowane w ramach projektu WUM AID.
 
1. „Praca projektowa” - zajęcia zaczynają się 8 kwietnia o godzinie 17.00 na platformie MS Teams (zaplanowane są 4 spotkania co dwa tygodnie). Zapraszamy studentów II i III roku studiów licencjackich oraz studentów studiów magisterskich na kierunkach Pielęgniarstwo, Położnictwo, Dietetyka, Ratownictwo Medyczne i Zdrowie Publiczne.
 
Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach? Podejście projektowe jest coraz częściej spotykane w medycynie i szeroko rozumianej ochronie zdrowia. Projekty możemy spotkać w realizacji przedsięwzięć naukowo- badawczych, innowacyjnych technik i narzędzi diagnostyczno-terapeutycznych, opracowywania i testowania procedur medycznych czy wszelkiego rodzaju programach i kampaniach z zakresu promocji zdrowia. Uczestnicząc w kursie, studenci będą mieli okazję poznać miejsce i znaczenie nowoczesnego zarządzania projektami w medycynie. Unikalną cechą proponowanych zajęć jest bardzo wysoki udział pracy warsztatowej z wykorzystaniem studiów przypadku, symulacji oraz gier. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z prowadzącą, dr Agnieszką Wyrozębską (agnieszka.wyrozebska@wum.edu.pl). 
 
2. „Warsztat badacza” – zajęcia odbędą się w weekend 8-9 maja: 8 maja w sobotę w godzinach 9.00-15.00, a 9 maja w godzinach 9.00-14:15. Zapraszamy studentów II i II roku studiów licencjackich oraz studentów studiów magisterskich na kierunkach Pielęgniarstwo, Położnictwo, Dietetyka, Ratownictwo Medyczne i Zdrowie Publiczne.
 
Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach? Medycyna jest dziedziną w szczególny sposób związany z nauką. Każdy z Państwa ma okazję postawić swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, przygotowując pracę licencjacką czy magisterską, a niektórzy z Państwa także podczas prac np. w ramach kół naukowych. W trakcie warsztatu uzupełniona i usystematyzowana zostanie Państwa wiedza z zakresu budowy pracy naukowej, podstawowych pojęć metodologicznych, które pomogą zrozumieć czytane przez Państwa publikacje oraz poprawnie zaplanować własne badanie. Przedstawione zostaną Państwu także praktyczne wskazówki dotyczące wyszukiwania publikacji na dany temat. Część zajęć poświęcona będzie także na naukę obsługi menedżera bibliografii, który pozwoli zaoszczędzić wiele godzin spędzonych na porządkowaniu tej części pracy i dostosowywaniu jej do wymogów konkretnego wydawcy.
Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z dr Antoniną Doroszewską (antonina.doroszewska@wum.edu.pl).