„Doceń medyka”, czyli wsparcie zespołów pracujących w karetkach

inicjatorki akcji

Z myślą o ciężko pracujących zespołach karetek, które w dobie pandemii pracują na najwyższych obrotach ratując zdrowie i życie ludzkie, studentki z SKN Żywienia Klinicznego  zorganizowały akcję „Doceń medyka”.

Dzięki inicjatywie udało im wyposażyć stacje karetek w 19 kilogramów kawy ziarnistej, ponad 40 litrów mleka i napojów roślinnych, a także 1000 torebek herbaty i 10 kilogramów cukru. Akcja została nagrodzona w konkursie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP.

- Akcja „Doceń medyka” miała dla nas wartość szczególną. Z jednej strony jako obywatele, którzy chcą czuć się być bezpieczni i zaopiekowani, doceniany ogromny wysiłek ochrony zdrowia w walce z pandemią. Z drugiej strony sami jesteśmy lub niedługo będziemy przedstawicielami zawodów medycznych. Chcemy, żeby nasze koleżanki i koledzy po fachu czuli od nas wsparcie. Nawet jeśli miałby to być taki niewielki gest, który okazał się im niezwykle potrzebny w tak trudnym czasie – powiedziała Agata Fusiarz, przewodnicząca SKN Żywienia Klinicznego.

Studenci zorganizowali zbiórkę na zakup za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Ogromnym wsparciem okazała się społeczność studentów. Akcja odbyła się w porozumieniu z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” z Warszawy.