Akcja SKN POZ w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia

zdjęcie z akcji z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia

7 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W ramach obchodów tego Dnia w wielu placówkach ochrony zdrowia prowadzono specjalne akcje edukacyjne pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” mające na celu promocję zdrowia i profilaktykę chorób. Jedną z takich inicjatyw podjęła Przychodnia Internistyczno-Specjalistyczna należąca do SZPZLO Warszawa-Praga Północ, mieszcząca się przy ul. Jagiellońskiej  34.

W dniu 6 kwietnia br. do akcji „Porozmawiajmy o Zdrowiu” dołączyli studenci z ramienia SKN POZ. Pod opieką dr Marioli Pietrzak oraz dyrekcji i personelu medycznego placówki, studenci mierzyli pacjentom parametry życiowe, glukozę, interpretowali uzyskane wyniki oraz realizowali edukację wobec pacjentów indywidualną i grupową. Stanowiło to doskonałą okazję do wypróbowania i zaprezentowania swojej wiedzy oraz umiejętności w praktyce.

Tekst: Mariola Pietrzak