WNOZ NA DNIU OTWARTYM WUM 2022

W dniu 19 marca 2022 r., na specjalnej, interaktywnej platformie odbył się Dzień Otwarty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach programu wydarzenia, Biuro Komunikacji i Promocji WUM przygotowało wiele atrakcji dla dla kandydatów na studia, m.in. interesujące filmy o uczelni z udziałem Władz Rektorskich, pracowników, studentów i absolwentów Uczelni, czaty ze studentami i specjalistami od rekrutacji, ciekawe stoiska informacyjne.

Uczestnicy Dnia Otwartego WUM mogli dowiedzieć się jak przebiega rekrutacja na poszczególne kierunki Uczelni, w tym na kierunki WNoZ: dietetykę, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i zdrowie publiczne; jak wygląda program kształcenia;  jakie są mocne strony studiowania na WUM, a także mogli uzyskać informacje na temat: spraw socjalnych, akademików, wyjazdów zagranicznych, działalności w kołach naukowych i ogólnie dotyczących życia studenckiego.

Na scenie głównej, podczas rozmów o kierunkach lub na czatach, WNoZ reprezentowali: Sandra Banasiak (studentka dietetyki), Katarzyna Camlet (studentka zdrowia publicznego), Karol Kołaczyk (student ratownictwa medycznego), Gabriel Pesta (student pielęgniarstwa), Aleksandra Trojan (studentka położnictwa) i Michalina Zając (studentka zdrowia publicznego). Studenci naszego Wydziału opowiedzieli kandydatom na studia, dlaczego zdecydowali się na wybór poszczególnych kierunków, jak się na nich studiuje, jak wyglądają zajęcia i praktyki, jak można rozwijać się już podczas studiów oraz zdradzili swoje plany odnośnie przyszłości.

Podczas Dnia Otwartego WUM zaprezentowane zostały również liczne filmy z udziałem przedstawicieli WNoZ, m.in. ze studentką dietetyki Agatą Fusiarz, przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Żywienia Klinicznego, studentką pielęgniarstwa Aleksandrą Józefowską oraz z absolwentami: dietetyki – dr Wanda Baltaza,  pielęgniarstwa – mgr Anna Gąsior, położnictwa – mgr Magdalena Suchta. Kadrę akademicką WNoZ reprezentowała m.in. mgr Marta Kotomska z Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa WUM.

Wszystkie filmy, informacje i zapis czatów z Dnia Otwartego WUM pozostają dostępne aż do 30 czerwca br. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami na specjalnej stronie wydarzenia, pod linkiem: https://dzienotwarty.wum.edu.pl/live/lobby