WIZYTY STUDYJNE NA UCZENIACH PARTNERSKICH W HISZPANII

W lipcu br. pracownicy naukowi Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM: prof. Joanna Gotlib, dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny, dr hab. Mariusz Panczyk, dr Mariusz Jaworski odbyli wizyty studyjne do uczelni partnerskich w Hiszpanii w ramach projektu "EDUNURSE COVID CHALLENGE - developing a strategy to counteract the effects of the COVID-19 pandemic on nursing students' education process", dofinansowanego w ramach grantów interwencyjnych Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
      Najpierw, delegacja przedstawicieli WNoZ odwiedziła Universidad de Murcia. Ze strony zagranicznego ośrodka edukacyjnego, w spotkaniu uczestniczyli pracownicy z Zakładu Pielęgniarstwa: prof. Maria Ruzafa-Martinez i prof. Antonio Jesús Ramos-Morcillo. Podczas spotkania odbyła się dyskusja dotycząca problemów związanych z kształceniem studentów pielęgniarstwa w trakcie pandemii. Omówiono kwestie dotyczące planowanych wspólnych badań nad postrzeganiem samodzielności zawodu pielęgniarki/pielęgniarza.
        W ramach projektu, pracownicy WNoZ gościli również w Universidad Católica de Valencia San Vicente Mártir. Ze strony Uczelni w Walencji, w spotkaniu wzięła udział prof. Esther Navarro-Illana, Decana Adjunta de Enfermería. Podczas wspomnianej wizyty  omówiono kwestie związane m.in. z nauczaniem studentów kierunku pielęgniarstwo w dobie pandemii COVID-19, wspólne badania naukowe dotyczącące problematyki szczepień oraz wymianę akademicką i badawczą.