WIZYTA PRZEDSTAWICIELI WNoZ W INSTITUTO UNIVERSITARIO EGAS MONIZ

Przedstawiciele Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM: dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny - Koordynatorka Programu Erasmus+ WNoZ WUM, adiunkt z Zakładu Biofizyki, Fizjologii i Patofizjologi WNoZ WUM oraz dr hab. Mariusz Panczyk - adiunkt z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ WUM odwiedzili Instituto Universitário Egas Moniz.
Podczas spotkania z Madalena Salema Oom (Koordynatorka ds. Programu Erasmus na kierunku dietetyka) oraz Aida Abreu Serra (Koordynatorka ds. Programu Erasmus na kierunku pielęgniarstwo) rozmawiali na temat specyfiki kształcenia w prywatnej uczelni medycznej w Portugalii. W ramach spotkania nastąpiła również wymiana doświadczeń związanych z kształceniem w trakcie pandemii COVID oraz ustalono zasady potencjalnej współpracy na polu wymiany studenckiej w przyszłości.
Podczas wizyty studyjnej przedstawiciele WNoZ mieli okazję zwiedzić kampus dydaktyczny (sale instruktażowe, sale symulacji niskiej wierności, kuchnię eksperymentalną oraz pomieszczenia do zajęć z sensoryki). Częścią wizyty było także zwiedzanie laboratoriów badawczych.
Materiały: dr hab. Mariusz Panczyk