WARSZTATY EVIDENCE-BASED NURSING

W tym tygodniu odbyły się pierwsze dwa spotkania z cyklu warsztatów Evidence-Based Nursing, prowadzonych przez wspaniałą pielęgniarkę - naukowca prof. Tarję Kvist z University of Eastern Finland, na których studenci i pracownicy naszej uczelni zapoznali się z tematami:

-  What is and why evidence-based nursing (EBN)?

-  How can you implement EBN in your clinical work/leadership work?

-  How to formulate the PICO question? What is your/your group’s PICO question? -  How to search the best and relevant evidence for your question?

-  How to read a research article?

Uczestnicy warsztatów we wspaniałej, naukowej atmosferze mieli niepowtarzalną okazję poznać zagadnienia dotyczące nowoczesnego, profesjonalnego pielęgnowania na najwyższym, światowym poziomie. Na następnych spotkaniach, które odbędą się w marcu i kwietniu będą kontynuować naukę w tym temacie i ćwiczyć swoje nowo poznane kompetencje ‘evidence-based practice’.

Wszelkie pytania i informację na temat warsztatów proszę kierować na adres: natalia.sak-dankosky@wum.edu.pl

Tekst: dr Natalia Sak-Dankosky

Fot. Dział Fotomedyczny WUM