VI EDYCJA KONFERENCJI BEZPIECZEŃSTWO PACJENTA

Evidence Based Medicine tematem przewodnim
kolejnej konferencji z cyklu Bezpieczeństwo Pacjenta

W imieniu jednostek Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM: Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego, Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych oraz Zakładu Pielęgniarstwa Klinicznego serdecznie zapraszamy do udziału w szóstej edycji Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej z cyklu Bezpieczeństwo Pacjenta, która odbędzie się 28 listopada br. (sobota) w formie online.

Co roku wydarzenie to organizowane jest na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i z każdą kolejną edycją, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szóste spotkanie będzie miało charakter nie tylko ogólnopolski, ale także międzynarodowy. Jego temat przewodni to Evidence Based Medicine (EBM). Odbędzie się w formie online, co istotne - zaplanowana została transmisja dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w wydarzeniu.

Wśród zaproszonych gości jest m.in. prof. Tarja Kvist z University of Eastern Finland - ekspert Evidence-Based Nursing, naukowiec i dydaktyk - która wygłosi wykład inauguracyjny. Organizatorzy zapraszają do uczestniczenia w wydarzeniu od godz. 10:00.  Zaplanowane zostały dwie sesje plenarne oraz jedna sesja plakatowa.

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa pacjenta, zarówno profesjonalistów pracujących w systemie ochrony zdrowia, jak i studentów. Uczestnictwo jest bezpłatne, można uzyskać certyfikat potwierdzający udział.

Organizatorzy zapraszają na stronę Internetową Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (https://zep.wum.edu.pl/node/113), gdzie znajduje się więcej informacji oraz można zgłosić swoje bierne uczestnictwo. Na stronie zostanie także zamieszczony link do transmisji.

Ponadto warto dołączyć do specjalnie utworzonego wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/783836395528246/)

Z uwagi na wagę podejmowanego tematu, spotkanie wspiera wiele podmiotów i środowisk. Patronatem honorowym konferencję objęli:

• Jego Magnificencja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong,
  • Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii, Warszawski Uniwersytet Medyczny,  prof. dr hab. n. med. Piotr Pruszczyk,
  • Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny, prof. dr hab. n. med. Andrzej Deptała,
  • Wojewoda Mazowiecki,
  • Marszałek Województwa Mazowieckiego,
  • Prezydent Warszawy,
  • Naczelna Izba Lekarska,
  • Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie,
  • Rzecznik Praw Pacjenta,
  • Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia,
  • Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji,
  • Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych,
  • Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

Patronami medialnymi są: Medycyna Praktyczna oraz Medexpress.

Więcej informacji: www.zep.wum.edu.pl/node/113
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/783836395528246
Transmisja wydarzenia na kanale: www.youtube.com/channel/UCTm2h-7ScF7f-bG3upKTGiw

Kontakt do organizatorów:
Ewa Wiśniewska