UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DYPLOMÓW HABILITACYNYCH, DOKTORSKICH I DYPLOMÓW STUDENTOM KIERUNKÓW: RATOWNICTWO MEDYCZNE, DIETETYKA I ZDROWIE PUBLICZNE 2019

W dniu 25.10.2019 r., na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów doktorskich i habilitacyjnych oraz dyplomów licencjackich i magisterskich absolwentom kierunków: ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne i dietetyka.

Ceremonię poprowadziła Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu –dr hab. Joanna Gotlib, która na wstępie przywitała wszystkich zgromadzonych gości: Władze WUMJM Rektora – prof. Mirosława Wielgosia, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Barbarę Górnicką, Prorektora ds. Personalnych i Organizacyjnych - prof. Piotra Małkowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Uczelni WUM - prof. Bolesława Samolińskiego,Wiceprzewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych - prof. Grzegorza Nałęcz-Jaweckiego, Wiceprzewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk Medycznych - prof. Marcina Ufnala, Dyrektor Uczelnianego Studium Doktoranckiego – prof. Bożenę Kociszewską-Najman, Dziekanów i Prodziekanów WUM: Dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego - prof. Elżbietę Mierzwińską – Nastalską, Dziekana Wydziału Farmaceutycznego – prof. Piotra Wroczyńskiego, Dziekana Wydziału Medycznego - dr hab. Dariusza Białoszewskiego, Prodziekana ds. Integracji i Rozwoju Wydziału Lekarskiego – prof. Marcina Grabowskiego, Prodziekanów WNoZ WUM: Prodziekan ds. Pielęgniarstwa - prof. Bożenę Czarkowską–Pączek i Prodziekana ds. Dietetyki, Ratownictwa Medycznego i Zdrowia Publicznego – dr hab. Roberta Gałązkowskiego, Kwestor WUM - mgr Jolantę Ilków,  Pełnomocnika Rektora ds. Jakości Kształcenia WNoZ - dr hab. Mariusza Panczyka, Dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeniowego Inter Polska S.A. w Warszawie – Katarzynę Ładno, doktorów habilitowanych, doktorów, promotorów i promotorów pomocniczych, absolwentów kierunków: ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne i dietetyka oraz pozostałych, przybyłych na uroczystość.

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu podkreśliła historyczne znaczenie tegorocznej ceremonii rozdania dyplomów oraz wskazała liczbę osób, które uzyskały stopień naukowy na WNoZ-ie w ciągu ostatnich 10 lat (43 osoby otrzymały stopień naukowy doktora habilitowanego, zaś 171 stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu lub nauk medycznych). Dr hab. Joanna Gotlib opowiedziała zebranym o zmianach zachodzących na Wydziale, pogratulowała dyplomowanym oraz złożyła im życzenia dalszego rozwoju naukowego, zawodowego i prywatnego.

Następnie, głos zabrał JM Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś, który przekazał serdeczne gratulacje i życzenia doktorom habilitowanym, doktorom oraz absolwentom dietetyki, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego. Jego Magnificencja, w swoim wystąpieniu, zwrócił również szczególną uwagę na trwające zmiany w strukturze i funkcjonowaniu Uczelni.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym nauk o zdrowiu: dr hab. Dariuszowi Boguszewskiemu i dr hab. Grzegorzowi Dziubankowi oraz doktorom habilitowanym nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu: dr hab. Elżbiecie Ciporze, dr hab. Markowi Łypowi, dr hab. Dominikowi Olejniczakowi, dr hab. Katarzynie Piekarskiej, dr hab. Annie Staniszewskiej, dr hab. Marcie Wałaszek, dr hab. Tomaszowi Wolakowi i dr hab. Dorocie Żołnierczyk – Zredzie.

Po uroczystym ślubowaniu doktora, dyplomy otrzymali: doktorzy nauk o zdrowiu – Aneta Binkowska, Michał Dąbrowski, Katarzyna Kowalska, Tytus Koweszko, Klaudiusz Nadolny, Krzysztof Samoliński, Małgorzata Stefaniak, Zbigniew Białczak, Marta Kapatsii, Rafał Muc, Joanna Ostrowska, Aleksandra Tomaszek, Hanna Wilska i Krzysztof Goniewicz,  doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne – Wojciech Konarski oraz doktorzy nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu – Wanda Baltaza, Aleksander Zarzeka, Olga Barbarska, Agnieszka Bzikowska-Jura, Daniel Celiński, Małgorzata Dawidowska, Paweł Koczkodaj, Marcin Podgórski, Julita Sirak, Dorota Trybusińska oraz Arkadiusz Wejnarski.

Później, po uroczystych ślubowaniach absolwenta studiów magisterskich i absolwenta studiów licencjackich, wręczone zostały dyplomy osobom, które ukończyły kierunek dietetyka, ratownictwo medyczne lub zdrowie publiczne.

Podczas ceremonii, Dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeniowego INTER Polska S.A. w Warszawie – Katarzyna Ładno przekazała nagrodę najlepszej absolwentce Wydziału Nauk o Zdrowiu w roku akademickim 2018/2019 – pielęgniarce – Karolinie Pośnik. Dziekan WNoZ WUM – dr hab. Joanna Gotlib wręczyła natomiast nagrody absolwentkom: Natalii Miszczyk, Anicie Grochowskiej i Donacie Korvel za działalność organizacyjną i studencką na Uczelni, a także najlepszej absolwentce ratownictwa medycznego – Katarzynie Grymm.

W imieniu dyplomowanych, głos zabrali: przedstawicielka doktorów habilitowanych - dr hab. Anna Staniszewska, reprezentant doktorów - dr Aleksander Zarzeka i przedstawicielka absolwentów: Barbara Klepcarz.

Tegoroczna ceremonia miała szczególny charakter. Po raz ostatni na WNoZ-ie przyznane zostały dyplomy doktora habilitowanego oraz doktora nauk o zdrowiu i nauk medycznych. Jednocześnie, pierwszy raz, po wielu latach, uroczyście wręczono dyplomy absolwentom kierunków dietetyka i zdrowie publiczne.

Fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM