UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI KOMPUTEROWYCH

W dniu 6.12.2019 r., w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego miało miejsce uroczyste otwarcie nowych pracowni komputerowych (nr 231-234)  przez Jego Magnificencję Rektora WUM - prof. Mirosława Wielgosia oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM - dr hab. Joannę Gotlib. Oddanie do użytku wspomnianych sal stanowi realizację Projektu FS177 „Wdrożenie e-usług do obsługi procesów związanych z edukacją i egzaminowaniem w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dofinansowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia WUM - prof. Barbara Górnicka, Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych WUM - prof. Piotr Małkowski, Dziekan Wydziału Lekarskiego WUM – prof. Marcin Wojnar, Zastępca Przewodniczącego Rady Uczelni WUM - prof. Bolesław Samoliński, Prodziekan ds. Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM - prof. Piotr Węgrzyn, Kwestor WUM – mgr Jolanta Ilków, Zastępca Kanclerza WUM - mgr inż. Stanisław Pitucha, dr Antonina Doroszewska - Dyrektor Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej WUM, dr Adam Tyszkiewicz - Dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM, mgr Dorota Szubstarska - Dyrektor Pionu ds. Nauki i Transferu Technologii WUM, mgr inż. Radosław Plewiński - Dyrektor Centrum Informatyki WUM, a także Pełnomocnik  Rektora ds. Jakości Kształcenia Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM - dr hab. Mariusz Panczyk. Spotkanie było współorganizowane przez Biuro Jakości i Innowacyjności Kształcenia WUM, w tym Marcina Malczyka - odpowiedzialnego za realizację i przeprowadzanie egzaminów elektronicznych.

We wspomnianych salach komputerowych Władze WUM, pracownicy i studenci Uczelni testowali nowy system egzaminów elektronicznych, dedykowany WUM, stworzony w ramach Projektu FS177. Podczas wydarzenia, uczestnicy wzięli udział w teście ze znajomości Alma Mater, specjalnie przygotowanym na ten dzień.

W ramach realizacji Projektu „Wdrożenie e-usług do obsługi procesów związanych z edukacją i egzaminowaniem w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym  zakupionych zostało 100 komputerów stacjonarnych oraz 100 notebooków, które służyć będą studentom WUM do zdawania egzaminów elektronicznych, a także będą wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych. Ponadto, tworzona jest stale aktualizowana i rozbudowywana baza testowych pytań multimedialnych.

Kierownikiem Projektu jest dr hab. Joanna Gotlib.

Fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM