UDZIAŁ STUDENTÓW W SZKOLE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI BRAVE CAMP INKUBATORA UW

Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM wzięli udział w tegorocznej, siódmej edycji szkoły przedsiębiorczości Brave Camp Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego, która odbyła się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach.

W procesie rekrutacji wybrano 22 projekty, w tym pięć projektów związanych z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym – 3 z Wydziału Nauk o Zdrowiu. 

Anna Golińska - studentka Dietetyki przedstawiła projekt „Bania” w celu poprawy morsowania Polaków. Zaproponowała m.in. specjalne ręczniki dla morsów umożliwiające komfortowe przebieranie się w przestrzeni publicznej.

Jolanta Krasuska  - studentka Pielęgniarstwa zaprezentowała pomysł „Pikników edukacyjno- rozrywkowych dla pacjentów szpitali pediatrycznych”. Projekt ma na celu stworzenie wydarzenia, podczas którego będą mogli spotykać się dzieci i ich opiekunowie, po zakończonym leczeniu lub terapii..

Dariusz Rystwej - student Dietetyki zaproponował natomiast projekt społeczny „Vacinne4Love”, którego celem jest popularyzacja szczepień przeciw COVID-19 wśród dzieci i młodzieży za mediów społecznościowych. Autorzy chcą dotrzeć do osób poza dużymi aglomeracjami w Polsce, gdzie poziom wyszczepienia jest wciąż niski. Projekt integruje środowisko studentów uczelni medycznych w celu stworzenia społeczności, która będzie edukowała społeczeństwo.

Podczas Brave Campu, uczestnicy pod okiem ekspertów kształtowali swoje projekty naukowe, biznesowe lub te z zakresu ekonomii społecznej. Po tygodniu ciężkiej pracy, efekty zostały zaprezentowane na gali finałowej, podczas której jury wyłoniło zwycięzców. Otrzymali oni granty na rozwój swoich projektów.

Szczegółowe informacje dotyczące zwycięskich projektów są dostępne na stronie UW pod linkiem: https://www.uw.edu.pl/studenckie-firmy/

Zapis gali jest możliwy do otworzenia pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=aiqCGJgeBpc

Opisy uczestników są dostępne również na:

https://www.instagram.com/inkubator_uw/?hl=en

Brave Camp jest organizowany w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.