STYPENDIA MINISTRA DLA STUDENTÓW

Szanowni Państwo,

Co roku studenci mają możliwość ubiegania się o stypendium Ministra Zdrowia, w związku z tym przypominamy i informujemy o zaistniałych zmianach, które należy uwzględnić przy składaniu wniosków.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia (Dz. U. 2021 poz. 1727) zmieniającego rozporządzenie ws. stypendiów ministra właściwego ds. zdrowia dla studentów zostało zmienione/uzupełnione Zarządzenie Rektora nr 119/2021 z dnia 9 czerwca 2021 r.

Zarządzenie Rektora nr 190 z dnia 7 października br.  określa nowe terminy składnia wniosków w r. akad. 2021/22.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia (link poniżej) zamieszczona jest informacja dot. warunków ubiegania się o stypendia ministra przez studentów w roku akademickim 2021/2022:

Nowe wzory dokumentów (w tym wniosku o stypendium) są dostępne dla studentów WUM w Wirtualnej Uczelni.

Jednocześnie informujemy, że stypendium nie przysługuje studentowi:

• jeżeli od rozpoczęcia przez niego odbywania studiów upłynęło łącznie 6 lat,
  • posiadającemu tytuł zawodowy:
    - magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,
    - licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.