SPOTKANIE POŚWIĘCONE OCHRONIE ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO

W dniu 24.06.2019 r. przedstawiciele Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM: dr hab. Mariusz Panczyk - adiunkt w Zakładzie Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ WUM oraz mgr Dominika Robak - specjalista ds. promocji WNoZ WUM wzięli udział w spotkaniu poświęconym ochronie środowiska przyrodniczego w kontekście rozwoju Warszawy, zorganizowanym przez Urząd m.st. Warszawy i zespół Inicjatywy Akademicka Warszawa, działający na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie nawiązywało do konferencji "Warszawa w świetle badań naukowych. Implikacje dla realizacji Strategii #Warszawa2030", która odbyła się 27.03.2019 r., w Centrum Kreatywności Targowa.

Spotkanie miało formułę warsztatową. Poza pracownikami z Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, wzięli w nim udział reprezentanci innych jednostek naukowych: Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - Katedry Architektury Krajobrazu, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego - Zakładu Geoekologii, Zakładu Hydrologii, Zakładu Klimatologii, Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego oraz przedstawiciele jednostek m.st. Warszawy: Zarządu Zieleni, Urzędu m.st. Warszawy, w tym Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. rewitalizacji, Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, Biuro Infrastruktury, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, Biuro Ochrony Środowiska, Biuro Polityki Zdrowotnej, Pracownia Miejska. W ramach spotkania, uczestnicy zaprezentowali sobie nawzajem charakterystykę działalności zespołów badawczych i biur urzędu. Przedstawili cele i zadania własnych jednostek oraz opowiedzili o prowadzonych w nich badaniach, związanych z zagadnieniami środowiska naturalnego.

Jak podsumował na swoim profilu społecznościowym dr hab. Mariusz Panczyk: "ideą wspólnych spotkań przedstawicieli środowisk naukowych oraz pracowników Urząd Miasta Stołecznego Warszawy jest stworzenie przestrzeni wymiany informacji i doświadczeń oraz budowanie wzajemnych relacji obu środowisk. Wzajemne wspieranie się ma służyć rozwojowi miasta poprzez budowanie dogodnego klimatu do prowadzenia badań naukowych służących lokalnej społeczności naszego miasta".