SPOTKANIE EDUKACYJNE POD HASŁEM: "Szczepienie pomaga! Więc szczep się, powaga!".

W jednym z warszawskich liceów kadra Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM - Dr n. med i n. o zdr. Marzena Jaciubek, Dr n. o zdr. Karolina Prasek oraz Mgr Paulina Wiesiołek zrealizowały spotkanie edukacyjne pod hasłem: "Szczepienie pomaga! Więc szczep się, powaga!".

Tematyka spotkania dotyczyła aktualnego w dzisiejszych czasach tematu szczepień, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień przeciwko COVID-19. Celem głównym wydarzenia było podniesienie świadomości i wiedzy młodzieży na temat wspomnianych szczepień oraz odpowiedzialności za własne zdrowie. Była to także możliwość oceny postaw młodzieży wobec szczepień Covid-19 oraz poziomu wiedzy w tym zakresie.

Podczas zajęć uczniowie wypełnili ankietę wstępną i ewaluacyjną zrealizowaną poprzez dostęp ze smartfonów, wysłuchali wykładów dotyczących mechanizmów działania szczepionek, w tym szczególnie Szczepionki mRNA dedykowanej tej grupie wiekowej oraz niepożądanych odczynów poszczepiennych i przygotowania się do szczepienia oraz po szczepieniu. Młodzież została też zaktywizowana do pracy grupowej poprzez tworzenie plakatów oraz do indywidualnej rozgrywki w ramach quizu multimedialnego, sprawdzającego wiedzę przekazaną przez wykładowców. Nie zabrakło również upominków od WUMu, które zostały wręczone uczniom prezentującym najwyższą wiedzę. Spotkanie było także świetną okazją do promocji Uczelni, Wydziału i kierunku pielęgniarstwo, szczególnie że w spotkaniu brały udział klasy licealne o profilu medycznym.

Materiały udostępnione przez Dr Marzenę Jaciubek.