OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PT. "ZMNIEJSZENIE RYZYKA ZAWODOWEGO W PRACY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W PODMIOTACH LECZNICZYCH"

19 lutego 2020 r., w Auli Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się Ogólnopolska Konferencja pt.: „Zmniejszenie ryzyka zawodowego w pracy pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych”, zorganizowana przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych.

Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia związane m.in. z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia pielęgniarek i położnych wykonujących zawody podwyższonego ryzyka.

Oficjalnego otwarcia dokonała mgr Zofia Małas – Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

W imieniu Władz Rektorskich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego głos zabrała prof. Barbara Górnicka - Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, która odczytała list od Jego Magnificencji Rektora WUM - prof. Mirosława Wielgosia. Pan Rektor przekazał gratulacje osobom zaangażowanym w organizację konferencji oraz zwrócił uwagę na znaczenie długoletniej współpracy z samorządem pielęgniarek i położnych.

Wydział Nauk o Zdrowiu WUM reprezentowały dr Zofia Sienkiewicz i dr Anna Leńczuk-Gruba z Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.

Wykład dr Zofii Sienkiewicz dotyczył problematyki szkodliwych, niebezpiecznych i uciążliwych czynników występujących w środowisku pracy personelu medycznego. Dr Anna Leńczuk-Gruba przedstawiła temat bezpiecznych warunków pracy w odniesieniu do wyboru pierwszego miejsca zatrudnienia przez absolwentów pielęgniarstwa.

Fot. Dział Fotomedyczny WUM