OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CUKRZYCY NA WNoZ

W dniu 14.11.2019 r., Wydział Nauk o Zdrowiu WUM obchodził Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji, Studenckie Koła Naukowe WNoZ-u zorganizowały stoiska z badaniami profilaktycznymi i konsultacją żywieniową.

Badania wykonywali członkowie: SKN-u Rozwoju Praktyki Pielęgniarskiej i SKN-u Podstawowej Opieki Zdrowotnej (przy Zakładzie Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych WNoZ WUM), SKN-u "BeLivers"  Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Transplatacyjnego (przy Zakładzie Pielęgniarstwa Chirurgicznego, Transplantacyjnego i Leczenia Pozaustrojowego WNoZ WUM) oraz SKN-u Podstaw Pielęgniarstwa (przy Zakładzie Podstaw Pielęgniarstwa WNoZ WUM). Przy ich stanowiskach można było m.in. sprawdzić poziomu cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, skontrolować swoje tętno, wagę oraz BMI. SKN Dietetyków udzielało porad dietetycznych.
Serdecznie dziękujemy opiekunom i członkom Studenckich Kół Naukowych WNoZ-u, które zaangażowały się w tę profilaktyczno-edukacyjną akcję. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Bardzo wiele osób skorzystało z badań i doradztwa żywieniowego.

O zdrowy poczęstunek w tym dniu zadbało Stowarzyszenie Polska Ekologia (dzięki współpracy z Zakładem Żywienia Człowieka WNoZ WUM).

Fot. mgr Marzena Jaciubek
mgr Dominika Robak