NAGRODA IM. PROF. S. PIEŃKOWSKIEGO

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków dotyczących nagrody naukowej imienia Profesora Stefana Pieńkowskiego, ustanowionej przez Radę Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego dla upamiętnienia profesora Stefana Pieńkowskiego, twórcy warszawskiego ośrodka fizyki oraz dla promowania spuścizny Stefana Pieńkowskiego, tj. działalności naukowej mającej szczególny wpływ na rozwoj środowiska naukowego w Kraju. Nagroda ma zasięg krajowy i przyznawana jest za znaczące osiągnięcia naukowe w dziedzinie eksperymentalnej fizyki, astronomii, chemii i biologii, które przyczyniły się do rozwoju krajowego środowiska naukowego.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem Nagrody (w bieżącym roku ulegl znacznej modyfikacji), który jest dostępny pod linkiem: https://www.fuw.edu.pl/tl_files/stypendia/2020-04-23_Regulamin_nagrody_im_Profesora_Stefana_Pienkowskiego.pdf

Wniosek dotyczący Nagrody powinien zwięźle przedstawiać osiągniecia kandydata i precyzować znaczenie działalności związanej z tymi osiągnięciami dla rozwoju środowiska naukowego w jednostce.

Wnioski o Nagrodę mogą być zgłaszane przez:

- Rady Naukowe, Rady Wydziału lub Rady Naukowe Dyscyplin jednostek naukowo-dydaktycznych i naukowych,
- Kapitułę Nagrody

Jednostki uprawnione do proponowania kandydatów do Nagrody mogą przesyłać nie więcej niż jedno zgłoszenie.

W materiałach, poza samym wnioskiem, należy przygotować:

- opis osiągnięcia naukowego, za ktore ma być przyznana nagroda (nie więcej niż 1 strona)

- spis publikacji związanych z tym osiągnięciem naukowym (nie więcej niż 1 strona)

- jedną lub dwie opinie

- curriculum vitae kandydata