INFORMACJA DOT. OBOSTRZEŃ NA TERENIE SZPITALA

Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM uprzejmie informuje, że w wyniku wzrastającej liczby pacjentów hospitalizowanych z COVID-19 na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM zostały wprowadzone obostrzenia mające na celu ograniczenie transmisji zakażenia oraz usprawnienie pracy personelu w opiece nad pacjentami.

W związku z powyższym obowiązujące w szpitalu zasady muszą być rygorystycznie przestrzegane.

Studenci przebywający na zajęciach muszą zasłaniać nos i usta za pomocą maski chirurgicznej lub FFP2. Odzież medyczna nie powinna sięgać poniżej łokcia, fartuchy muszą być zapięte, zalecana jest odzież medyczna typu bluza i spodnie, aby unikać noszenia odzieży prywatnej na terenie szpitala. Nie wolno mieć założonych zegarków i/lub biżuterii, pomalowanych paznokci w trakcie pobytu w Oddziale (zasada "nic poniżej łokcia"). Prosimy o przypomnienie studentom zasad "5 momentów higieny rąk".