GRANTY MNiSW DLA PROJEKTÓW WNoZ-u

Z przyjemnością informujemy o uzyskaniu przez Wydział Nauk o Zdrowiu WUM dwóch grantów w ramach programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” dofinansowanie MNiSW otrzymał projekt „Akademia Nauk o Zdrowiu WUM” dr hab. Małgorzaty Witkowskiej-Zimny z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka WNoZ WUM, zaś w ramach programu „Doskonała Nauka” – projekt „Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Interdyscyplinarny Wymiar Zdrowia i Choroby”  dr Zofii Sienkiewicz z Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych WNoZ WUM.

Celem projektu „Akademia Nauk o Zdrowiu WUM” jest popularyzacja nauki z zakresu nauk o zdrowiu poprzez organizację zajęć z tematyki zdrowotnej dla uczniów szkół z województwa mazowieckiego.

Dzięki tej inicjatywie uczniowie nabędą wiedzę i umiejętności związane z takimi zagadnieniami, jak: prozdrowotny tryb życia, prawidłowo zbilansowana dieta, profilaktyka chorób czy oddziaływanie badań naukowych na życie codzienne.

Prelegentami będą naukowcy, pracownicy badawczy i dydaktyczni zatrudnieni w Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM.

Drugi projekt - Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Interdyscyplinarny Wymiar Zdrowia i Choroby” zorganizowana zostanie przez Zakład Rozwoju Pielęgniarstwa Nauk Społecznych i Medycznych, Zakład Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego, Katedrę Rozwoju Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Głównym celem tej inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego z członkami zespołów interdyscyplinarnych placówek ochrony zdrowia w Polsce, przez co nastąpi wymiana poglądów oraz prezentacja wyników badań w obszarach związanych z problematyką konferencji. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. debata poświęcona nowym standardom praktyki pielęgniarskiej oraz przedstawione zostaną najnowsze trendy badań naukowych w zakresie zdrowia polskiego społeczeństwa. W programie konferencji przewiduje się następujące sesje tematyczne: postępy w medycynie, wyzwania dla zespołu interdyscyplinarnego, zachowania zdrowotne społeczeństwa – badania i praktyka, pacjent przewlekle chory i osoby starsze wyzwaniem dla profesjonalistów i opiekunów, rozwój praktyki i nowe standardy praktyki pielęgniarskiej, moderowana Sesja Posterowa – multimedialna, Sesja Studenckich Kół Naukowych, Sesja Doktorantów.

Spotkanie rozpocznie wykład inauguracyjny pt. "Zespól terapeutyczny w opiece nad pacjentem - fakt czy mit, we współczesnej ochronie zdrowia". 

W Konferencji udział wezmą profesjonaliści różnych dziedzin opieki nad zdrowiem i w chorobie: pielęgniarki, położne, lekarze, fizjoterapeuci, psycholodzy, ratownicy medyczni, farmaceuci, dietetycy, osoby duchowne, opiekunowie medyczni i przedstawiciele organizacji pacjentów.                                                                                                                                                                                

Organizacja wydarzenia planowana jest na 26.11.2020 i 27.11.2020 (szczegółowe informacje na temat konferencji udostępnione zostaną w późniejszym terminie).