DZIEŃ ADAPTACYJNY WYDZIAŁU NAUK O ZDROWIU WUM

W dniu 29.10.2021, w Centrum Dydaktycznym WUM odbył się Dzień Adaptacyjny Wydziału Nauk o Zdrowiu. Jest to wydarzenie organizowane przez Samorząd Studentów WNoZ WUM, skierowane do studentów I roku studiów, którzy podjęli kształcenie na kierunkach naszego Wydziału.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości oraz przedstawieniem Władz Uczelnianych i Władz Dziekańskich Wydziału. Słowa do zebranych w auli studentów skierowali: JM Rektor WUM - Zbigniew Gaciong, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia - prof. Marek Kuch, Dziekan WNoZ - dr hab. Mariusz Gujski, Prodziekan ds. Dietetyki, Ratownictwa Medycznego i Zdrowia Publicznego WNoZ- prof. Robert Gałązkowski oraz Prodziekan ds. Pielęgniarstwa WNoZ - dr hab. Łukasz Czyżewski.

Później, w ramach programu Dnia Adaptacyjnego, studentom I roku przedstawiona została struktura i działalność Samorządu Studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM i Samorządu Studentów WUM, a także innych uczelnianych organizacji studenckich. W dalszej części spotkania odbyło się Szkolenie z Praw Studenta. Przedstawiciele Zarządu Samorządu Studentów WNoZ WUM przygotowali również dla nowych studentów naszego Wydziału różne konkursy z nagrodami.

Na zakończenie Dnia Adaptacyjnego miały miejsce "spotkania kierunkowe", podczas których starsi koledzy zapoznali studentów I roku z programem, przebiegiem studiów i zasadami panującymi na poszczególnych kierunkach Wydziału: dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.

Poza prezentacjami, które odbywały się w auli, przedstawiciele organizacji studenckich przygotowali w holu Centrum Dydaktycznego WUM specjalne stoiska kierunkowe, przy ktorych nowo przyjęci studenci mogli uzyskać dodatkowe informacje na temat kształcenia na kierunkach WNoZ.

Zdjęcia: Biuro Komunikacji i Promocji WUM