BRAVE CAMP - LETNIA SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI INKUBATORA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

W dniach 7-13 lipca 2019 r. dwie przedstawicielki Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM: Klaudia Karpowicz - studentka III roku studiów I stopnia na kierunku dietetyka oraz mgr Dominika Robak - specjalista ds. promocji WNoZ WUM wzięły udział w 5. edycji szkolenia wyjazdowego "Brave Camp" - letniej szkoły przedsiębiorczości Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z innymi 21 uczestnikami - studentami UW i WUM, przez cały tydzień pracowały podczas intensywnych warsztatów, rozwijających ich pomysły biznesowe i przedsięwzięcia zaangażowane społecznie. Zajęcia odbywały się pod okiem doświadczonych trenerów i praktyków, z takich dziedzin jak: marketing, autoprezentacja czy zarządzanie projektami. W  ramach programu, zespół Brave Camp uczestniczył w szkoleniach m.in. z zakresu: Customer Development i Customer Experience, storytellingu i autoprezentacji, Business Model Canvas, analizy rynku i konkurencji, budowania cenników i konstruowania Cashflow. Biorący udział przygotowywali również biznesplany swoich projektów i prezentacje inwestorskie oraz spotkali się z mentorami, z którymi mogli skonsultować swoje pomysły. Wyjazd zakończył się galą Demo Night. Podczas niej uczestnicy, w formie pitchingu, przedstawili swoje finalne projekty. Jednym z jurorów oceniających był dr hab. Mariusz Panczyk - adiunkt w Zakładzie Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ WUM. 

Pierwsze miejsce - grant w wysokości 5 tys. złotych zdobyła Maja Michalak za projekt Art Academy - warsztatów z interpretacji sztuki. 

Drugie miejsce zajął Bartosz Król, który otrzymał 3 tys. złotych za projekt aplikacji dla żeglarzy - Skipper Aid. Trzecie miejsce i 2 tys. złotych przypadły Mateuszowi Wnorowskiemu, który zaproponował spersonalizowane deski do kitesurfingu.

Podczas Gali przyznano również inne nagrody, przekazane od partnerów Brave Campu. Nagrodę w formie 3-miesięcznego mentoringu marketingowego od Nieagencji, a także roczną preinkubację od spółki celowej UW otrzymała Joanna Hubska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za projekt Nasz Mały Szpital - warsztaty medyczne dla dzieci. Dostęp do badania FRIS i indywidualną konsultację z Dorotą Ceranką-Czajkowską z DCC Consulting przyznano Patrycji Szybowskiej. Nagrodę publiczności - profesjonalną sesję biznesową od 3miejsca zdobyła zaś Maja Michalak. Jeden z trenerów - Patryk Zamorski sfinansował 4 uczestnikom Brave Camp kursy online na międzynarodowych uczelniach. Otrzymali je: Zuzanna Korecka, Maja Michalak, Martyna Święcicka, Rafał Witkowski.

Zdjęcia udostępnione zostały przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.