DZIEŃ OTWARTY WUM

Szanowni Państwo!

Wszystkich zainteresowanych studiowaniem na naszej Uczelni, w tym na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Dniu Otwartym, który odbędzie się 16 marca br., w godz. 9.30 - 15.00 w Centrum Dydaktycznym WUM.

Biuro Informacji i Promocji WUM zaplanowało na ten dzień mnóstwo atrakcji, m.in.:

· informacje na temat kierunków studiów i zasad rekrutacji

· spotkania ze studentami poszczególnych kierunków

· prezentacje organizacji studenckich oraz kół naukowych

· rozmowy z przedstawicielami uczelnianego Biura Karier

· warsztaty i wykłady

HARMONOGRAM DNIA OTWARTEGO:

10.00 - kierunki: lekarsko-dentystyczny, techniki dentystyczne, higiena stomatologiczna

11.00 - kierunki: farmacja, analityka medyczna

12.00 - kierunki: dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne

Na temat oferty edukacyjnej Wydziału wypowiedzą się Władze Dziekańskie oraz studenci WNoZ-u

13.30 - kierunki: lekarski, fizjoterapia, elektroradiologia, audiofonologia z protetyką słuchu, logopedia ogólna i kliniczna.

Oprócz prezentacji kierunkowych i stoisk Studenckich Kół Naukowych WNoZ-u, reprezentacja Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM przygotuje:

- pozorację akcji ratunkowej studentów ratownictwa medycznego, godz. 11.30

- wykład "Zabezpieczenie medyczne imprez masowych na przykładzie Światowych Dni Młodzieży 2016", który poprowadzi mgr Marcin Podgórski – ratownik medyczny, z-ca Dyrektora ds. Ratownictwa Medycznego, Organizacji i Planowania w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, wykładowca w Zakładzie Ratownictwa Medycznego WNoZ WUM, godz. 10.30, sala nr 139 w Centrum Dydaktycznym, wstęp wolny

Opis wykładu:

26-31 lipca 2016 r. odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży. W uroczystościach na terenie województwa małopolskiego i śląskiego wziął udział Papież Franciszek, duchowieństwo, władze państwowe oraz młodzież z ponad 180 krajów świata. Jak wygląda organizacja zabezpieczenia medycznego wydarzenia, w którym liczba uczestników wynosi około 3 mln? Jak przygotować się na wypadek zdarzeń, w których liczba poszkodowanych w ciężkim stanie może znacznie przekraczać potencjał systemu ochrony zdrowia funkcjonującego na terenie jednego województwa? Jakie procedury medyczne powinny zostać wdrożone podczas zdarzeń nadzwyczajnych? Dowiedzą się Państwo na wykładzie.

- warsztaty „Zdrowa dieta – science czy fiction”, które poprowadzą dr Beata Sińska – adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka i mgr Leszek Wronka - wykładowca oraz opiekun SKN-u Żywienia Człowieka funkcjonującego przy Zakładzie, godz. 10.30, sala 124, informacja o zapisach: https://www.facebook.com/events/1116647181848095/

Program warsztatów:

1. Co to znaczy zdrowa dieta? Omówienie piramidy żywieniowej. Podstawowe zalecenia dietetyczne - dlaczego tak trudno je zrealizować? (wstęp do warsztatów)

2. Wpływ czynników społecznych i kulturowych na to co jemy (na przykładzie reklam, doświadczenie z kubeczkami, wyborem produktów zważywszy na opakowanie itd.)

3. Jak ocenić stan odżywienia organizmu?

Masa i wzrost ciała i co dalej...?

- warsztaty „Od poczęcia do narodzin” (warsztaty o początkach życia ludzkiego, omówienie poszczególnych etapów rozwoju płodu + część warsztatowa), które poprowadzi SKN Położnych, godz.11.00, sala 127

W ramach stałej współpracy Zakładu Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym w tym roku, w ramach Dnia Otwartego, zaprezentowane zostanie również stoisko prezentujące sprzęt wykorzystywany w LPR-ze.

Pełny program Dnia Otwartego znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora: Biura Informacji i Promocji WUM: https://biip.wum.edu.pl/node/494 lub w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1116647181848095/

Serdecznie zapraszamy!